Tecavüzcü tarikatçı yakalandı

Tecavüzcü tarikatçı yakalandı
ABD'de 'çok eşliliği savunan' tarikat şeyhi Las Vegas'ta yakalandı.Abone ol

ABD'de 'çok eşliliği savunan' tarikat şeyhi yakalandı Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) en çok arananlar listesinde olan bir tarikat liderinin ABD’de tutuklandığı bildirildi. Yetkililer, FBI’ın, aralarında El Kaide lideri ניתוח מיני מעקף קיבה טורקיה Usame Bin Ladin’in de yer aldığı 10 kişilik en çok arananlar listesinde bulunan, çokeşliliği savunan ve yaklaşık 10 bin müridinin bulunduğu belirtilen tarikatın liderinin Nevada eyaletinde tutuklandığını açıkladı.

Warren Jeffs (50) adlı bu kişinin özellikle, 2002’de Arizona’da küçük bir çocuğa cinsel tacizden dolayı arandığı belirtildi. Utah eyaleti yetkililerinin de bu kişiyi tecavüze karışmaktan dolayı aradığı kaydedildi. Jeffs’in, tarikat içinde, yetişkin veya daha küçük yaştaki kızlarla daha büyük yaştaki erkekleri yasadışı olarak "evlendirdiğinden" şüphelenildiği de açıklandı.

FBI’nın başına 100 bin dolar ödül koyduğu Jeffs’in, dün akşam Las Vegas’ın kuzeyindeki bir otoyolda otomobilinde yakalandığı bildirildi. Yanında önemli miktarda para, birçok peruk ve radyo vericileri ele geçirilen Jeffs’in, kendisini isteyen bu iki eyaletten birine iade edileceği kaydedildi.Kategori : DÜNYA