Korsan e-mail hayatını kararttı

  • Ana Sayfa
  • Korsan e-mail hayatını kararttı
Korsan e-mail hayatını kararttı
Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden Prof. Dr. Turan'ın hayatı bir e-maille karardı.Abone ol

Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Turan Karadeniz, adı kullanılarak Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı bir firmanın ürünleriyle ilgili olumsuzluk içeren bir elektronik posta nedeniyle zor durumda kalırken, bilim adamı ''internet kurbanı'' olduğunu söyledi.

Edinilen bilgiye göre, yaklaşık bir yıl önce meydana gelen olayda, halen Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyesi olan Prof. Dr. Turan Karadeniz'e atfen internet üzerinde bir mail dolaşmaya baş מעקף קיבה ladı. Sonradan korsan olduğu anlaşılan elektronik posta içeriğine göre, Karadeniz, Fransız kökenli ve Türkiye'de faaliyet gösteren bir şirketin gıda ürünlerinin çocukların zihinsel gelişimini etkilediğini iddia ediyordu.

Bu duruma tepki gösteren şirketin Karadeniz'e bir mektup göndererek tepkisini dile getirmesi üzerine Karadeniz'de cevabi bir yazıyla söz konusu postayla ilişkisi olmadığını anlatmaya çalıştı. Ancak, zaman içinde çeşitli kişilerin adreslerine ulaşan e-posta nedeniyle Prof. Dr. Karadeniz'i arayan çok sayıda kişi olayın aslını öğrenmeye çalışınca Karadeniz'in günlük yaşamı adeta alt üst oldu.

Karadeniz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, asılsız suçlamalar içeren e-postaya adının konulması nedeniyle atılan iftiralardan büyük rahatsızlık duyduğunu söyledi. Bu durumun kendisini çok zor durumda bıraktığını anlatan Karadeniz, şunları kaydetti: ''Şirketten ''sizi kınıyoruz'' diye bir mektup alınca şirketle irtibata geçtim. Onlar da konuyu araştırınca söz konusu e-postanın korsan olduğu ortaya çıktı. Ama her gün onlarca e-posta alıyorum. Elektronik posta kutum merakta kalan insanların mesajlarıyla doluyor.

Halen 252 tane okunmamış mail sayfam var ve bu da 925 e-posta yapıyor. Hepsine cevap yetiştiremiyorum. Bir taraftan e-postalar gelmeye devam ediyor, bir taraftan da telefonlar. Her gün en az 2 saatim telefonda bu konuyu konuşmakla geçiyor.''

Şu anda bu konuda milyonlarca e-mail zinciri bulunduğunu tahmin ettiğini ifade eden Karadeniz, ''Her geçen gün daha da katlanarak artıyor. Japonya, Güney Afrika, Moskova, ABD, Avustralya ve Japonya'dan da e-postalar alıyorum'' dedi. Karadeniz, konunun şirketler arası rekabetten kaynaklanmış olabileceğini belirterek ''Ben de teknolojinin kurbanı oldum'' diye konuştu.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ