Bu cep telefonu tam bize göre

Bu cep telefonu tam bize göre
Trafikte çıkış yolu arıyorsanız CeBIT fuarında sergilenen cep telefonu tam size göre..Abone ol

CeBIT’te tanıtılan yeni teknolojilerle trafik görüntülerinden otobüs sefer saatlerine kadar pek çok uygulama cep telefonundan izlenebiliyor.
Teknolojinin geniş kitleler tarafından algılanmasının en kolay yolu, fayda sağlayan hizmetlere dönüştürülmesi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşları İstanbulluların hayatını kolaylaştıracak çözümleri CeBIT fuarında tanıtıyo manlift kiralama r.

İstanbul Trafik Müdürlüğü tarafından internet ve cep telefonu için geliştirilen hizmetler, kentin trafik sorununu çözmese de İstanbullu sürücülere alternatif güzergahlar sunmayı hedefliyor. Şehrin yoğun noktalarına yerleştirilen 110 kameradan elde edilen görüntüler cep telefonu, Palm ve avuçiçleri gibi GSM uyumlu cihazlardan takip edilebiliyor.

Cep telefonu uygulamasına eklenecek diğer bir özellik ise şehir genelinde ana arterler ve yol ağına yerleştirilmiş dedektörler tarafından alınan bilgilerle oluşturulacak “Trafik Yoğunluk Haritası” olacak. Bu ölçümler sonucunda trafikteki sürücüler yoğunluk durumuna göre alternatif güzergahlara yönlendirilebilecek. Tahmini seyahat sürelerinin heaplanmasıyla iki nokta arasındaki ulaşımın farklı arterler kullanılarak ne kadar sürede gerçekleşeciği bilgisi sürücülere iletilebilecek.

GÜZERGAH HESAPLAMA
Özel araç sahipleri trafikte izleyecekleri güzergahı Trafik Yoğunluk Haritası üzerinden alırken, toplu taşıma araçlarını kullananlar için ise çözüm İETT tarafından sağlanıyor. İstanbul içerisindeki iki nokta arasında seyahat etmek isteyen kişiler şu anda internet üzerinden, yakın bir gelecekte ise wap.iett.gov.tr adresindeki wap sayfası sayesinde cep telefonları üzerinden, kullanmaları gereken araç bilgilerini ve aktarma noktalarını öğrenebiliyorlar. Sistem otobüs servislerinin yanı sıra metro ve deniz yolları gibi alternatif kanalları da kapsıyor.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ