Rus genarele hapis cezası

Rus genarele hapis cezası
Rusya'da bir general ve 6 polis, yolsuzluk yaptıkları gerekçesiyle hapse mahkum edildiAbone ol

Rusya'da bir general ve 6 polis yetkilisi, yolsuzluk yaptıkları gerekçesiyle 15 ile 20 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

Moskova Bölgesi Askeri Mahkemesi'nde bugün yapılan duruşmada, Acil Durumlar Ba çerkezköy manlift kiralama kanlığı'nda görevli General Yuri Ganeyev ve 6 üst düzey polis yetkilisi görevlerini kötüye kullanmak, organize suç gruplarında yer almak ve yasa dışı patlayıcı bulundurmak gibi suçlardan mahkum edildi.

Mahkeme General Ganeyev için 20 yıl diğer üst düzey polis yetkililerine de 15'er yıl ağır hapis cezası verdi. Mahkeme ayrıca, sanıkların rütbelerini de sökerken, şu ana kadar aldıkları başarı madalyalarının da iadesini kararlaştırdı.
Ganeyev ve diğer zanlılar, masum olduklarını belirterek kararı temyiz edeceklerini açıkladılar.
General ve polis arkadaşları 2003 yılında düzenlenen bir operasyonda, mevkilerini kullanarak işadamlarından para almak suçlamasıyla gözaltına alınmışlardı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçen Mayıs ayında yolsuzluğun ciddi bir sorun olduğunu ve bununla ciddi bir şekilde mücadelede edileceği sözü verirken, araştırmalar Rusya'da yolsuzluğun ve rüşvetin yaygın bir şekilde devam ettiğini gösteriyor.Kategori : DÜNYA