Buz hokeyinde tarihi fark yedik

Buz hokeyinde tarihi fark yedik
Dünya 20 Yaş Altı Gençler Buz Hokeyi Şampiyonası 3.kategori maçında Türkiye, Belçika'ya 13-1 yenildi.Abone ol

Ankara Buz Pateni Sarayı'nda yapılan karşılaşmaya güçlü rakibi karşısında iyi oyun kurarak başlayan Türkiye, bu periyodun ilk dakikalarında rakip kalede tehlikeli pozisyonlar yarattı.

Millilerin kalesini koruyan Barış, 5. dakikaya kızılcık şerbeti cast ajansı kadar birçok pozisyonu başarılı kurtarışlarıyla engellerken, bu dakikada Torremans'ın golüne engel olamadı. İlk periyot, konuk ekibin 1-0 üstünlüğüyle sona erdi.

Belçika, ikinci periyoda hızlı başladı. Ay-yıldızlılar, rakip takımın organize ataklarına karşılık veremedi. 22. dakikada Sysmans'ın golüyle 2-0 öne geçen konuk takıma, milliler 24. dakikada Birol'un attığı golle yanıt verdi: 2-1.

31. dakikada Sysmans ile skoru 3-1'e taşıyan Belçika, 32. dakikada Xavier ve 37. dakikada yine Sysmans'ın attığı gollerle bu periyottan 5-1'lik üstünlükle ayrıldı. Milliler, ikinci periyotta Alper ile girdiği çok sayıda gollük pozisyondan da yararlanamadı.

Üçüncü periyoda 4 gollük farkla başlayan Belçika, 42. dakikada Claes, 48. dakikada Andries, 51. dakikada Vroemans, 52. dakikada Grossuin, 23. dakikada Fonteyn, 55. dakikada Torremans, 58. dakikada Van Den Bageart ve 59. dakikada Sysmans'ın attığı gollerle karşılaşmayı 13-1 kazanmasını bildi.

Türkiye, şampiyonada elde ettiği 1 galibiyet ve 3 puanla 5. sırada kaldı.Kategori : SPOR