Yeni Şafak dalga geçti

Yeni Şafak dalga geçti
CHP'nin dış politikadaki 'şahin' tavrı Yeni Şafak'a malzeme oldu. 'Ballı Tayland' gezisi gazetenin diline dolandı.Abone ol

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ballı Tayland gezisi Yeni Şafak'a mizah konusu oldu. Gazete, CHP'nin Kerkük çıkışı ile Tayland gezisini karşılaştırdı ve habere mizahi bir dille kızılcık şerbeti cast ajansı yaklaştı.

Baykal'ın gitmeyin dediği halde geziye giden CHP'liler için Gazanız mübarek olsun manşetini attı. CHP'DEN SINIR ÖTESİ OPERASYON manşetinin altındaki haberin spotu da şöyle:

Bir yandan Kerkük tartışması sürerken, İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu liderliğindeki heyet Kore Savaşı'ndan sonra en büyük çıkarmayı çiçek fuarı için Uzakdoğu'ya yaptı.

"Önce gelmeyin" dedi
CHP'nin gergin geçen grup toplantısında Kocaoğlu'nun, "Genel merkezimiz geziye katılmamızı istemiyor. Ev sahibi olarak ben yalnız gideceğim, siz gelmeyin" dediği, ancak daha sonra "İsteyen gelir, isteyen gelmez" sözlerini sarf ettiği bildirildi.

'Gitmeyelim' dedi, ilk gidendi
Grup toplantısında, "Biz CHP'liyiz, parti kararlarına uymak zorundayız ve bu geziye gitmemeliyiz" dediği öne sürülen Bornova Belediye Başkanı Sırrı Aydoğan da, Tayland'a kalkan uçağa ilk binenler arasındaydı.Kategori : POLİTİKA