Türkiye Dink için yürüdü!

Türkiye Dink için yürüdü!
Hrant Dink'e sıkılan kurşun Türk halkını sokağa döktü. Tek ses ve tek yürek olan halk, katilin bulunmasını istedi.Abone ol

Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine tepkiler sürüyor. İzmir Demokrasi Güçleri adı altında Konak'taki eski Sümerbank önünde bir araya gelen sivil toplum örg halı yıkama programı ütü üyeleri, attıkları sloganlarla Hrant Dink cinayetini kınadı.

Konak Meydanı'na kadar pankart ve sloganlar eşliğinde yürüyen topluluk, burada bir basın açıklaması yaptı.

Geniş güvenlik önlemleri altında yapılan açıklamanın ardından Hrant Dink'in posterini açan topluluk, mumlar yakarak Dink'in posterinin yanına karanfiller bıraktı. Burada bir süre oturma eylemi yapan grup, daha sonra sloganlar atarak dağıldı.

BURDUR DA SOKAKTA

Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan Eğitim-Sen üyeleri, gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesini protesto etti. Grup adına açıklama yapan Eğitim-Sen Burdur Şube Başkanı İsmail Arlı, Hrant Dink'in suikastın amacının, aynı topraklarda binlerce yıl dost olarak yaşayan kültürleri birbirine düşman etmek olduğunu söyledi.

Sendika üyeleri açıklamalarının ardından kısa süre ''Hepimiz Hrant'ız, hepimiz kardeşiz'' sloganları attıktan sonra dağıldı.Kategori : GÜNCEL