Zanlıyı tanıyanlar anlattı

Zanlıyı tanıyanlar anlattı
17 yaşında Türkiye'yi sarsan bir cinayete imza atan Ogün Samast'ı komşuları anlattı. Bakın nasıl biri;Abone ol

Ogün Samast ile aynı binada oturan kapı komşuları Ogün Samast'ın kullanıldığına inanıyor. Komşuları Ogün Samast'ı şöyle anlatıyor;

"Ogün, orta okul 2. sınftan okulu bıraktı. Herhangi bi boyun estetigi fiyatlari r işte çalışmıyordu. Kendi halinde bir çocuktu. Bu eylemi gerçekleştirmesi bizi şok etti."

Aynı binanın birinci katında oturan Ogün'ün teyzesinin kocası Faik Samast, Hrant Dink'i öldüren kişinin akrabaları olmasına çok üzüldüklerini söyledi.

Ogün'ün İstanbul'da doğduğunu ve yaşanan deprem sonrası babasının Trabzon'a gelip ev satın aldığını ifade eden Faik Samast, "Ogün kendi halinde bir çocuktu. En son kendisini 2-3 gün önce burada görmüştük. Ogün, bu eylemi gerçekleştirecek birisi değildir. Onu bir örgüt kullandı. Çünkü bu çocuk Şişli'nin ş'sini bilmez. Kesinlikle bu örgüt işidir" diye konuştu.

Ahmet-Havva Samast çiftinin en küçük çocuğu olan Ogün, bu ayın 27'sinde 18. yaşına girecek.

Ogün'ün 3 gün önce babası Ahmet Samast'tan İstanbul'daki kız arkadaşını görmek için bu şehre gideceğini söylediği, babasının da bu talebi kabul etmemesi üzerine tartışıp ayrıldığı öğrenildi.Kategori : GÜNCEL