Cinayet akşamı ne yaptı?

Cinayet akşamı ne yaptı?
Ogün Samast, Hrant Dink'i öldürdükten sonra ne yaptı? Eniştesi Faik Samast bilinmeyenlere anlattı;Abone ol

NTV'ye telefonla bağlanan Ogün Samast'ın eniştesi Faik Samast, hala olayın şokunu yaşıyor. Ogün Samast'ın son dönemlerde hırçınlaştığına dikkat çeken Faik Samast, "Cinayeti kendisinin planlayıp işlediği türkiye'de diş implantları ne inanmıyorum. Kullanılmış olabilir" dedi.

Faik Samast'ın anlattığına göre, Ogün Samast cinayeti işledikten sonra dayısının Gaziosmanpaşa'daki evine gitmiş. Dayısı Ogün Samast'dan hiç bir şekilde şüphelenmemiş. Soğuk kanlı davranan Samast, akşam yatıp uyumuş.

Sabah ise "ben gidiyorum" diyerek evden ayrılacağını söylemiş. Dayısının "nereye gidiyorsun" sorusuna amcasını görmeye gideceğini söylemiş.

Ogün Samast'ın 10 gün önce de İstanbul'a geldiği ve dönüşte de üzerinde yüklü miktarda para bulunduğu öğrenildi. Ailesinin "bu parayı nereden buldun" sorularına Ogün Samast, yanıt vermemiş.

ASIL SOYADLARI SAMESTİ

Ogün Samast'ın eniştesi soyadları ile ilgili spekülasyonlara da cevap verdi. Ermeni kökenli oldukları yönündeki iddiaları kesin bir dille reddeden Faik Samast, soyadlarının aslında Samesti olduğunu ancak nüfusa yanlış yazıldığını söyledi. Samast'ın ise hiç bir anlamı bulunmuyor.//Kategori : GÜNCEL