İnternet tüketicinin aracısı

İnternet tüketicinin aracısı
Tüketiciler Birliğine geçen yıl yapılan başvuruların yüzde 67'si internet ortamından gerçekleştiriliyor...Abone ol

Hakkının ihlal edildiği düşünen tüketicinin, çözüm arayışında en çok sanal ortamdan yararlandıkları, bu kapsamda, Tüketiciler Birliğine geçen yıl yapılan başvuruların yüzde 67'nin üzerindeki bölümün internet השתלת שיער 3000 טורקיה ortamından gerçekleştirildiği bildirildi.

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Bülent Deniz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birlik bünyesinde 'hak ihlaline uğradığını' düşünenlerin mağduriyetlerini çözümlemeye yardımcı olmak amacıyla oluşturulan 'Başvuru Merkezi'ne, geçen yıl toplam 6 bin 385 başvuru yapıldığını hatırlattı.

Başvuruların 4 bin 290'ının, yani yüzde 67,19'luk bölümünün internet ortamından yapıldığını vurgulayan ve sadece yüzde 12 civarındakinin bizzat kuruma gelerek şikayetçi olduğuna dikkati çeken Deniz, 'İnsanlar, hakkını aramak için ucuz, ulaşılabilir, güvenli ve yaygın bir kanal arıyor' dedi.

Deniz, tüketicilerin sorunlarının en hızlı şekilde çözümünü sağlayacak 'doğru kanalların açılması' gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

'Gerek kaynak ve gerekse yöntem bakımından internet aracılığı ile yapılan başvuruların çokluğu dikkati çekiyor. Sanal ortamdan yararlananların oranı toplamın yarıdan fazlasını oluşturuyor.Kategori : GÜNCEL