Töre cinayetinde korkunç bilanço

Töre cinayetinde korkunç bilanço
Bir türlü önüne geçilemeyen töre cinayetlerinde son 5 yıl içerisinde bin 806 kişi hayatını kaybetti.Abone ol

Devletin yetkili kurumlarının aldığı bütün önlemlere rağmen bir türlü önüne geçilemeyen töre cinayetlerinde son 5 yıl içerisinde bin 806 kişi hayatını kaybetti. Yine aynı dönem içerisinde töre yüzünden 5 bin 375 kadın da intihar etti.
3500 השתלת שיער השתלת טורקיה >
Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, son yıllarda kamuoyunun gündeminden hemen hemen hiç düşmeyen töre cinayetlerinin ağır bilançosunu açıkladı.

CHP Aydın Milletvekili Özlem Çerçioğlu'nun töre cinayetlerine ilişkin sorusunu cevaplandıran Devlet Bakanı Çubukçu, 2001-2006 yılları arasında töre ve namus için bin 806 cinayetin işlendiğini, aynı dönemde 5 bin 375 kadının da intihar ettiğini bildirdi. Bakanlık olarak töre cinayetlerinin önlemek için bütün tedbirleri aldıklarını kaydeden Bakan Çubukçu, bütün gayretlere rağmen töre ve namus cinayetlerinin toplumun gündeminden düşmediğini ifade etti.

Bakan Çubukçu, töre cinayetlerinin özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ağırlık kazandığına dikkat çekerek, 2001 ile 2006 yılları arasında tam bin 806 kişinin töre ve namus cinayetine kurban gittiğini kaydetti. Töre ve namus konusunda bir çok kadının da intihar yolunu seçtiğini ifade eden Bakan Çubukçu, aynı dönem içerisinde yabancı uyruklular dahil 5 bin 375 kadının intihar ettiğini bildirdi.Kategori : GÜNCEL