Başbakana Ağar eleştiri

Başbakana Ağar eleştiri
Ağar, yaptığı yazılı açıklamada, Erdoğan'ın Kızılcahamam Kampı'nda partisine yönelik eleştirilerine sert cevap verdi...Abone ol

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, ''Türkiye, bütün hayatını oy hesapları üzerine kuran, sorunlara 'bana ne sağlar' mantığıyla bakan bir Başbakanla ilk defa karşılaşıyor'' dedi.

Ağar, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'nin Kızılcahamam'da yaptığı toplantıda, partisine yönelik sözlerinin gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Ağar, şunları kaydetti:

''Başbakan Kızılcahamam'da yaptığı toplantıda, 'Oylarımız artıyor' diye buyururken, DYP'nin demokratik ve milli birliği esas alan çıkışlarına atıfla, 'onlar o מחירי ניתוח מתיחת בטן בטורקיה y kaybediyor' demektedir.

Türkiye, bütün hayatını oy hesapları üzerine kuran, sorunlara 'bana ne sağlar' mantığıyla bakan bir Başbakanla ilk defa karşılaşıyor. Ülkenin yerleşik sorunlarını sürekli öteleyip kendi üstünden atan, hiçbir risk üstlenmeyen, dört yıldır bu kafayla iktidar koltuğunda oturan bu Başbakan'a ve siyasi heyete Türkiye layık değildir.

Size hatırlatmak isterim ki, Türkiye'de yapılan en son seçim 6 Haziran 2004'tür. Çok güçlü olduğunuzu zannettiğiniz iktidarınız döneminde 7 ayrı coğrafyamızda, 16 seçim bölgesinde, 50 binin üzerinde seçmen oy kullanmıştır. Bu seçim de yüzde 28,8 oy alan DYP birinci parti olmuştur. Masa başındaki 1500-2000 kişilik anketler değil, milletin bizzat sandıkta kullandığı oylar ölçüdür. Bu ölçünün tekrarlanacağı yer ise genel seçimlerdir.'' Hükümetin ''icraat adına millete hiçbir hayrı olmadığını'' öne süren Ağar, iktidarın, ''anket şirketlerine bel bağlayarak ayakta kalmaya çalıştığını'' savundu.

Milletin anketlere değil, icraatlara baktığını vurgulayan Ağar, açıklamasını şöyle sürdürdü:

''O yüzden başbakan boş yere konuşuyor, boş yere nefesini tüketiyor. Bu iktidar dünyanın en yüksek faizini vererek uluslararası sıcak para baronlarını halkın alın teriyle beslemeye devam etmiyor mu? Bu iktidar milli birliği sağlama yolunda bir adım attı mı, bir yarayı sardı mı, bir derde derman oldu mu? Bu iktidar dört yıldır küresel güçlerin karşısında boynu eğik, kendi içine kapanmış bir Türkiye resmi vermedi mi? Bu iktidar işsizliği, yoksulluğu, yolsuzluğu bırakın azaltmayı daha da artırıp ülkenin birliği dirliği önüne bir engel olarak koymadı mı?

Sayın Başbakan! Millet ülkenin gerçeklerini sizin propaganda konuşmalarınızdan değil, kendi hayatından biliyor. Dünyanın bütün anket kurumlarını toplasanız da her gün 'oylarımız artıyor' diye koro halinde konuşsanız da seçimden ve milletin yargısından kaçamayacaksınız. Bu millet bu kadar kendinden görünüp sonra bu kadar başka güçlerin oyuncağı olmuş bu iktidarı hiçbir şekilde affetmeyecektir.''Kategori : POLİTİKA