Dink güvercinlerle uğurlanacak

Dink güvercinlerle uğurlanacak
Sarıgül, Dink'in cenaze törenine, ellerinde karanfil ve demokratik özgürlük sembolü güvercinlerle katılacaklarını bildirdi.Abone ol

Sarıgül, Avrupalı parlamenterle birlikte Şişli Belediyesi'nde düzenlediği basın toplantısında, Hrant Dink'e atılan kurşunun ülkenin birliğine, barışına ve çağdaş dünyaya giden yola atılmış bir kurşun olduğunu ifade ed ביקורות מיני מעקף קיבה erek, katil zanlısının yakalandığını, şimdi sıranın karanlık güçlerin karanlık amaçlarının aydınlatılmasına geldiğini söyledi.

Dink'in cenaze töreninin 23 Ocak Salı günü saat 11.00'de Agos Gazetesi önünde yapılacak törenle başlayacağını belirten Sarıgül, törene İstanbul dışında çeşitli il ve ilçeler ile yurt dışından çok sayıda kişinin katılacağını söyledi.

Sarıgül, törenin yapılacağı Halaskargazi Caddesi ve çevresinde her türlü güvenlik ve sağlık tedbirinin planlandığını belirtti.

Bu tören, halkımızın barış, kardeşlik, demokrasi ve hoşgörü sevdalısı halk olduğunu tüm dünyaya ilan etmelidir.”

Şişli Belediyesi olarak törende üzerlerine düşecek her türlü görevi üstlendiklerini ifade eden sarıgül, “Bizler de ellerimizde karanfillerimizle, demokratik özgürlük sembolü güvercinlerimizle orada olacağız. Yüreğinde insan sevgisi olan bütün yurttaşlarımızı, terörü lanetleyeceğimiz, terörden bireysel ve toplumsal menfaat elde etmek isteyen güçlere hayır demek için cenaze törenine katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.Kategori : POLİTİKA