Rusya ve ABDde deprem

Rusya ve ABDde deprem
Rusya ve ABD'de orta şiddette deprem meydana geldi. Her iki depremin büyüklükleri şöyle oldu:Abone ol

Rusya ve ABD'de orta şiddette deprem meydana geldi. Rusya'nın Primor'ye bölgesinde kaydedilen depremin aletsel büyüklüğü 6.2 olarak açıklanırken, ABD'nin California Eyaleti'ndeki sarsıntının Ri Где купить шубу в Стамбуле chter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde olduğu kaydedildi.

ABD Ulusal Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre TSİ 05.17 ve 05.20 saatleri arasında Rusya ve ABD'de iki ayrı deprem meydana geldi. Sarsıntılardan ilki 03.17'de ABD'nin California Eyaleti'nde kaydedildi.

Aletsel büyüklüğü 4.7 olarak açıklanan depremin yer kabuğunun 10 kilometre altında yaşandığı bildirildi. Bridgeport'un 22 kilometre kuzeydoğusunda meydana geldiği açıklanan depremin artçı sarsıntılarını sürdüğü ifade edildi. Bu arada Rusya'daki depremin merkez üssünün Primor'ye bölgesi olduğu ve sarsıntının yerin 436 kilometre altında yaşandığı belirtildi. Nakhodka'nın 64 kilometre kuzeydoğusunda oluştuğu ölçümlenen depremin herhangi bir hasara sebep olup olmadığına ilişkin ise ayrıntılı bir bilgi henüz verilmedi. Her iki depremin ardından da bölgelerden ölü ya da yaralı olduğuna dair bir veri ulaşmadı.Kategori : DÜNYA