Perinçek için sevinç gösterisi

  • Ana Sayfa
  • Perinçek için sevinç gösterisi
Perinçek için sevinç gösterisi
İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek İsviçre dönüşünde Türkiye geldiğinde kahraman gibi karşılandı.Abone ol

Ermeni soykırımı inkar yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle İsviçre'nin Lozan şehrinde yargılanan ve 90 gün hapis cezası karşılığında 9 bin İsviçre frangı para cezasına çarptırılan İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye'ye döndü. Türk Hava Yolları (THY) uçağıyla Zürih'ten İstanbul'a gelen Doğu Perinçek, Atatürk Havalimanı'nda Türk ve İşçi Partisi bayrakları taşıyan yüzle dental implant istanbul rce partili tarafından karşılandı. Sloganlar atan partililer, Perinçek'e sevinç gösterilerinde bulundu.

Havalimanında basın mensuplarına açıklamada bulunan Perinçek, "Türkiye'nin savunması mahkum edilmek istenmektedir. Hem geçmişteki İstiklal Savaşımızdaki vatan savunmamız, hem bugün yaptığımız ve yarın yapacağımız vatan savunmamız Batı merkezlerinde mahkum edilmek isteniyor" dedi.

Perinçek, Türkiye'nin büyük bir tertiple karşı karşıya olduğunu ve bu tertibe ulusça göğüs germek gerektiğini belirterek "Buradan bütün siyasi partilerin başkanlarına sesleniyorum. Hepsi İsviçre'ye gitsin, basın toplantıları yapsın. Ermeni soykırımı yalanları karşısında tavırlarını ortaya koysunlar" diye konuştu.

İsviçre'nin bu olayı tartışmaya başladığını ifade eden Perinçek, "İsviçre basınına baktığımız zaman 4-5 gündür birinci haber olan budur ve İsviçre devlet televizyonu dün akşam bu konuyu bizim ağzımızdan vermiştir. Ben arkama bakmıyorum. Önüme bakıyorum. Siyasi partileri onları cesur bir şekilde bu mücadelenin içinde olmaya davet ediyorum önümde olmaya davet ediyorum benim önüme geçsinler ben onların arkasından yürüyeyim.

Gelin bu işleri beraber yapalım. Tüm siyasi parti liderlerine sesleniyorum. Gitsinler oralarda basın toplantısı yapsınlar. Bildikleri gerçeği söylesinler. Bu gerçekleri söylemek zorundayız. Avrupa kendisini yazık etmektedir. İsviçre'de hürriyetler boğuluyor. İsviçre kendi hürriyetlerini yok etmektedir" ifadelerini kullandı.Kategori : POLİTİKA