Unakıtanın damadına para cezası

  • Ana Sayfa
  • Unakıtanın damadına para cezası
Unakıtanın damadına para cezası
Mahkeme 4 kişinin hayatını kaybettiği trfaik kazasında Bakan Unakıtan'ın damadına para cezası verdiAbone ol

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın damadı Eyüp Sabri Küçük, 4 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazası nedeniyle yargılandığı davada, 24 bin 300 YTL para cezasına çarptırıldı.

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, cipin sürücüsü ve Kemal Unakıtan’ın damadı Eyüp Sabri Küçük’ün avukatı Memduh Oğuz katıldı. Oğuz, savunmalarını yazılı olara Цедильная емкость k hazırlayıp mahkemeye sunduklarını söyledi.

Müvekkili Küçük’ün kazada kusuru olmadığını savunan Oğuz, "Müvekkilim kazayı önlemek için elinden geleni yapmış, ancak önleyememiştir" dedi.

ÖNCE HAPİS SONRA PARA CEZASI
Mahkeme heyeti, sanık Küçük’ün dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu birden fazla kişinin ölümü ve yaralanmasına sebebiyet verdiğini ve ikinci derece kusurlu olduğunu bildirdi.

Kusur durumu ve ölü sayısı ile davacıların şikayetinden vazgeçmesini gözönünde bulunduran mahkeme heyeti, Küçük’e önce 3 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Bu cezanın 24 bin 300 YTL para cezasına çevrilmesi, paranın 24 ay taksitle ödenmesi kararlaştırıldı.

ŞİKAYET GERİ ALINMIŞTI

Duruşma sonunda Oğuz, müvekkilinin suçsuz olduğunu öne sürerek, verilen karar için temyize gideceklerini belirtti. Bir önceki duruşmada, kazada yakınlarını kaybeden Mustafa Topçu, şikayetinden vazgeçmişti.

OLAY NASIL MEYDANA GELMİŞTİ
Mustafa Topçu’nun kullandığı otomobil ile Eyüp Sabri Küçük yönetimindeki cipin 2006 yılının Ağustos ayında Konya-Karaman kara yolunun 36. kilometresindeki Alibeyhüyüğü kavşağında çarpışması sonucu otomobildeki Ayşe Bulut, Fatma ve Ayşe Avlar ile Fatmaana Topçu ölmüş, Mustafa Topçu ve Cennet Avlar ile cipte bulunan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın oğlu Abdullah Unakıtan ve damadı Eyüp Sabri Küçük ile Cemal Kaya hafif yaralanmıştı.Kategori : GÜNCEL