Dortmund işler iyi gitmiyor

Dortmund işler iyi gitmiyor
Borussia Dortmund'da henüz 10 haftadır görevde bulunan teknik direktör Juergen Roeber istifa etti.Abone ol

Bundesliga'da hafta sonu VfL Bochum'a 2-0 yenilen Borussia Dortmund'da teknik direktör Juergen Roeber görevi bıraktı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Roeber, "Bu zor durumda kişilerin önemi yok ancak turkey for dental treatment kulübün geleceği için istifamı sundum. Bochum yenilgisinden sonra durumun ciddiyetini iyice kavradım" dedi. 53 yaşındaki Roeber, geçtiğimiz Aralık ayında kovulan Hollandalı teknik adam Bert van Marwijk'in yerine göreve getirilmişti.

Dortmund, kendi sahasında ortalama 80 bin seyirciyle maçlarını oynamasına karşın 1990'ların ortasında yakaladığı başarıları adeta mumla arıyor. O dönem iki defa Bundesliga şampiyonluğuna ulaşan Borussia Dortmund, 1997 yılında ise şu an Bayern'in başındaki Ottmar Hitzfeld yönetiminde Avrupa Şampiyonluğuna uzanmıştı.

Borussia Dortmund, Bundesliga'da geride kalan 25 hafta sonunda topladığı 28 puanla 13. sırada yer alıyor. Dortmund düşme hattının sadece 1 puan üzerinde bulunuyor.

Roeber, bu sezon Bundesliga'da görevinden ayrılan sekizinci teknik direktör oldu. Son olarak Bundesliga'da, Bayern Münih'ten Felix Magath ve Hamburg'dan Thomas Doll'un görevlerine son verilmişti.Kategori : SPOR