Futbolda şiddete bakan el attı

Futbolda şiddete bakan el attı
Bakan Şahin, şiddet yasasında değişiklik içeren bir yasa taslağını Bakanlar Kuruluna sunmayı planlıyor.Abone ol

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, çok kısa sürede, Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine İlişkin Yasada değişiklik içeren bir yasa taslağını Bakanlar Kuruluna sunmay Su Ayak İzi Hesaplama ı planladıklarını söyledi.

Şahin, TBMM'de düzenlenen ''İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy'' konulu toplantıdan önce gazetecilerin, dünkü Ankaragücü-Beşiktaş futbol karşılaşmasından sonra yaşanan olaylarla ilgili sorularını yanıtladı.

Ankaragücü-Beşiktaş maçından önce, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünce hazırlanan, Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğinin Önlenmesine Dair Yasada değişiklik öngören yasa taslağını kurumların görüşüne göndermek için imzaladığını belirten Şahin, ''Olaylar, dün maalesef çok üzücü boyutlara ulaşınca bu süreci hızlandırmamız gerektiğini düşündüm'' dedi.

Şahin, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan'ın da bu konuyla ilgili kanun teklifi bulunduğunu ifade ederek, kurumların görüşü ile Toptan'ın kanun teklifini birlikte değerlendirdikten sonra,
Bakanlar Kuruluna çok kısa sürede değişiklik içeren bir yasa taslağı göndermeyi planladıklarını kaydetti.Kategori : SPOR