TOKİ Çinçini ele aldı

TOKİ Çinçini ele aldı
Çinçin'deki kentsel dönüşü projesi için toplu konut ihalesi açılıyor.Abone ol

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Çinçin Bağları olarak da anılan Gültepe Mahallesi'nde yürütülen kentsel dönüşüm projesi içindeki inşaat ve çevre düzenleme çalışmalarıyla ilgili ihale açıyor.

22 Eylül Cuma günü saat 14.00'de TOK figuran İ'nin Bilkent Plaza'daki merkezinde yapılacak. İhale kapsamında firmalardan, 784 konut, 8 dükkan, 16 derslikli bir ilköğretim okulu, bekçi kulübesi, sağlık ocağı, cami, şadırvan, kütüphane, altyapı ve çevre düzenlemesi inşaat işleri yapmaları istenecek.

510 GÜN SONRA YENİ ÇİNÇİN

TOKİ, ayrıca işin yer tesliminden 510 gün sonra tamamlanmasını şartını getiriyor. Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Gökalp Yılmaz, bölgede, proje alanı içerisinde bulunan 700 gecekondudan 680'inin yıkıldığını, bölgenin uygulamaya hazır hale getirildiğini bildirdi.

ÇİNÇİN'İN ESKİ SAKİNLERİ

Yılmaz, yıkılan gecekonduların sahiplerine evlerini boşaltmalarında kullanmaları amacıyla 1000 YTL ile enkaz bedeli yardımı yapıldığını belirtti. Proje çerçevesinde tapusu veya tapu tahsis belgesi olan vatandaşlara yeni konutlardan verileceğini söyleyen Yılmaz, hedeflerinin kenti daha modern hale getirecek bir projenin altına imza atmak olduğunu kaydetti.Kategori : GÜNCEL