Canlı yayında dev kapışma

Canlı yayında dev kapışma
Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek ve gazeteci Emin Çölaşan, canlı yayında kozlarını paylaştılar.Abone ol

TGRT Haber'in stüdyosunda buluşan iki ünlü kozlarını paylaşmaya başladı..

İlk önce Emin Çölaşan'a söz hakkı verildi. Çölaşan "Melih Gökçek'e sitemim var bizim birlikte çıkacağımızı neden bilboardlarda duyurmadı. Bana belgelerle konuşsun dedikodularla rivayetlerle değil." dedi.

Çölaşan, Gökçek'in kendisine yolladığı mesajlarla sözlerine başladı.

Çölaşan, Gökçek'in "Benden kazandığın tazminatı Hürriyet'e ödedin mi" sorusuna "Siz benden kazandıklarını Ankara Belediyesi'ne verdin mi" şeklinde soruyla karşılık verdi. Gökçek o parayla Ankaralılar'a döner ziyafeti çektiğini söyledi.

Çölaşan daha sonra Gökçek'in kendisine çektiği e-postalarda Bekir Coşkun'un "Neden Gökçek'in karşısına çıkmıyorsun" iddiasına, usta yazarın el yazısıyla yazdığı yanıtı ekranlardan göstererek cevap verdi

Çölaşan ayrıca Melih Gökçek'in başka gazeteye gitmek istediğini ancak kimsenin kapıyı açmadığı iddialarına hiç bir gazeteden iş istemediğini söyledi..

Çölaşan, Gökçek'in yurtdışından kendisine para gönderildiği iddialarını kesin bir dille yalanladı.. Çölaşan sadece kendi parası olan 92 Bin Doları aynı bankanın bir şubesinden diğer şubesini aktardığını belirtti.

Çölaşan "Bir gün Aydın Doğan Uğur Dündar ve beni makamına çağırttı ve sizin yüzünüzden 500 milyon dolar kaybettim. Otomobil işine girecektim, Çiller bana aracılar aracılığıyla (Çölaşan ve Dündar'ı sustur size izin verelim) haberini gönderdi" dedi.

ÇÖLAŞAN'DAN HODRİ MEYDAN

Çölaşan Gökçek'e "bu gece benim gazeteciliğ liposuction turkey prices imi bitir" diyerek sözünü

9 MİLYON DOLARI VAR MI?
Çölaşan, Gökçek'in "9 milyon doların var mı açıkla" sorusuna "Türkiye'de böyle bir soruyu kimse kimseye soramaz kaldı ki Osmanlı döneminde padişahların bile böyle soru sorma hakkım yoktu. Kaldı ki benim böyle bir param yok" Gökçek burada devreye girerek "daha fazla mı daha az mı paran var" şeklinde sordu, Çölaşan " daha az" diye yanıt verdi. Çölaşan, kendisini maliyeye ihbar ederek hesaplarının incelenmesini istediğini belirtti ve cevap olarak gelen "Hesapların incelenmesine gerek yoktur " yazılı yanıtı ekrandan gösterdi.  tamamladı..

GÖKÇEK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek "Ben sizi 10 yıldır canlı yayına çağırdım. Hep kaçtınız ve köşenizden bana hep çamur attınız. Ben sizi 57 kez mahkum ettirdim. Dünyanın başka hiç bir ülkesinde 57 kez mahkum olan kişi gazetecilik yapamaz ama siz yapıyorsunuz. Siz rahmetli Alparslan Türkeş'e rahmetli Turgut Özal'a şu an iktidara kısaca bu ülke için çalışan sağduyulu insanlara çamur attınız. Ben bunların hesabını soracağım ama süre yeter mi bilmem"

Gökçek, Emin Çölaşan'a "Sizin yüzünüzden Hürriyet artık muhabirlerin tazminatını ödememe kararı verdi bu yüzden artık daha ılıman yazılar yazıyorsunuz" diye sorunca Çölaşan "Gazetecilikte ilke tazminatı patronun ödemesidir" dedi.

Çölaşan'a, Ertuğrul Özkök'ün 2 gün önce yazdığı "Tanrı Yazar" yazısını okuyan Gökçek, "Sayın Özkök, sizi kast etmiş ve sizin döneminizin kapandığını belirtmiş" demesi üzerine, Çölaşan, "Sanmıyorum, zaten ikinci gün yazdığı yazıda kimseyi kast etmediğini belirtti" diye cevap verdi.

TANSİYON YÜKSELİYOR

Gökçek "Siz yalan yanlış belgelerle duyumlarla herkese hesap soruyorsanız, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak benim de size hesap sorma hakkım var. İnşallah burada bu gece sizin gazeteciliğinizi bitireceğim"

MALVARLIĞI KAVGASI

-Gökçek "60 bin dolar, 5 Bin Euro ve 17 milyar ve 38 milyar ayrı bankalarda ve ufak çaplı gayrimenkullerim var"
-Gökçek "Ben bir Hürriyet okuruyum maaşını benim paramla alıyorsun sen neden servetini açıklamıyorsun" dedi.
-Çölaşan "kamu görevlisi değilim açıklama yapmak zorunda değilim" yanıtını verdi.
-Gökçek "Siz yazılarınızda off-shore hesaplarından şikayet ediyorsunuz sizin hiç off-shore hesabınız oldu mu"?
-Çölaşan'ın yanıtı sorusuna "Evet" oldu..
-Gökçek "Ben Çölaşan hakkındaki servetiyle ilgili belgeyi açıklarsam bankacılık kanununa göre suç işlerim. O yüzden bunları açıklayamam" dedi.
-Çölaşan "Böyle laf kalabılıklarıyla buraya gelme" deyince Gökçek "Ya sabırlı ol şimdiden titremeye başladın. Benim kanaatim sizin 29 milyon dolarınız var"

"GEL SERVETLERİMİZİ TAKAS EDELİM"

Gökçek daha sonra getirdiği taahhütnemeyi birlikte imzalamayı teklif etti.

Çölaşan bu teklifi kabul etmedi, Gökçek daha sonra malvarlıklarını takas etmeyi önerdi, Çölaşan bu teklifi de reddederken aynı teklifi tüm kabine, ve bürokratlara da yapmasını önerdi.

Gökçek daha sonra Çölaşan'ı AK Parti hükümetinden özür dilemeye davet.

ÇÖLAŞAN ÖZÜR DİLEDİ

Emin Çölaşan, Melih Gökçek'in teklifi üzerinde paradan 6 sıfır attığı için özür dile teklifini kabul ederek canlı yayında özür diledi.

HESAP VER EMİN

-Gökçek "Benim sana hesap sormaya hakkım var neden servetini açıklamıyorsun. Bana hesap vereceksin" dedi.
-Çölaşan sen hangi sıfatla bana hesap soruyorsun sen kimsin ki ben sana hesap vereceğim. Senin hesabın benim servetimi 10'a katlar"

BENİM YOLSUZLUĞUM VARSA AÇIKLA

-Çölaşan "Ben buraya benim yolsuzluğum hırsızlığım, rüşvet aldığım para karşılığı yazdığım varsa ispatla" dedi.

İ. MELİH TARTIŞMASI

-Melih Gökçek Çölaşan'a yazılarında neden "İ. Melih" yazdığını şerefi veya haysiyetine açıkla" dedi.

-Emin Çölaşan burada kendisine i... demek istemediğini ama Gökçek'in böyle iddialarda bulUnduğunu söyledi.

-Bunun üzerine Melih Gökçek, "Bana kastettiğini sana yüzkere iade ediyorum" dedi..
YAZDIKLARIM KESİLİRSE GAZETİCİLİĞİ BIRAKIRIM

Melih Gökçek, Çölaşan'ın bir kitabından "Benim yazdıklarım gazetem tarafından sansürlenirse bu işi bırakırım" yazdığını okuyarak "Sizin yazınızı Hürriyet'te makasladılar, sözünün eriysen gazeteciliği bırakırsın."

ÇÖLAŞAN İSTİFA ETTİ

Melih Gökçek'in bu sözleri üzerine Emin Çölaşan "Melih Gökçek beni burada mat etti gazeteciliği bırakıyorum" dedi.. Ancak Çölaşan daha sonra kahkaha atarak bu basit nedenlerden dolayı istifa etmeyeceğini söyledi.

SEN SERVETİNİ AÇIKLA

Melih Gökçek, "benim hakkımda ne biliyorsun açıkla açıklamazsan namertsin, ama sen açıklayamazsın. Çünkü sen önce servetini açıkla"

BENİ ŞİKAYET EDİYOR

Melih Gökçek, Emin Çölaşan'ın kendisini sürekli İçişleri Bakanlarına Adalet Bakanlarına valilere şikayet ettiğini öne sürdü.

Emin Çölaşan'ın "Yine yalan söylüyor, ben kime telefon açmışsam isim ver" dedi.

Kategori : GÜNCEL