Evlendik ama mutlu değiliz

Evlendik ama mutlu değiliz
İlişki uzmanlarına göre, her 10 yeni evliden en az biri "evlilik sonrası depresyonu" yaşıyor.Abone ol

İlişki uzmanlarına göre, her 10 yeni evliden en az biri "evlilik sonrası depresyonu" yaşıyor. İngiliz The Independent gazetesinin haberine göre, eşler yola 'sonsuza dek mutlu olmak' fikriyle çıkıyor türkiye'de saç ekimi ancak ilk baştaki romantizm rüzgârı dağıldıktan, eşler birbirlerini tanımaya başladıktan sonra depresyon ve boşanmaya giden yol da daha çabuk açılıyor.

Fiziksel rahatsızlıklar
UZMANLARA göre, evlilik sonrası depresyonu, ruhsal rahatsızlıkların yanı sıra fiziksel hastalıklara da neden olabiliyor. Gelinlerin ve damatların düğün gününe son hız hazırlanmalarını sağlayan kandaki adrenalin seviyesi düğünden sonra aniden düşüyor, bu da aşırı yorgunluk, grip ve benzeri virütik hastalıklara yakalanmalarına yol açıyor.

Balayı dönüşü depresyon
İNGİLİZ Hayley Brown depresyona balayı dönüşü yakalanmış: "18 ayı her şeyin mükemmel olmasını planlayarak geçirdik, sonra bekleyecek hiçbir şey kalmadığı hissine kapıldım. Düğünde güzel görünmek için rejim yaptım. Ancak düğün bitince 'Hepsi bunun için miydi?' diye sordum kendime, sonra tekrar yemeye başladım, bir de bu yüzden depresyona girdim."Kategori : GÜNCEL