Bakana katiller diyen müdür

Bakana katiller diyen müdür
Danıştay 2. Dairesi, ün görevden uzaklaştırma işleminin yürütmesini durdurdu.Abone ol

Danıştay 2. Dairesi, eski Ankara Milli Eğitim Müdür Vekili Onur Kaya'nın görevden uzaklaştırma işleminin yürütmesini durdurdu. Bakanlık soruşturmasında Kaya'nın çocukları icin harcırah aldığı, daha sonra turkey basal dental implant da harcırah aldığı görev yerine çocuklarını götürmediği ortaya çıkmış ve görevden alınmıştı.

Bu defa Kaya'nın geçen yıl saldırı sonrasında ölen Danıştay üyesi Yücel Özbilgin'in cenaze töreninde Adalet Bakanı Cemil Çiçek'e “Katiller!” diye bağırdığı ortaya çıktı. Yeni Şafak göreve devam kararı alan Kaya'nın Bakan Çiçek'e bağırdığı görüntüleri tespit etti.

Cenazede hakaret gözlerden kaçmıştı

18 Mayıs 2006'da Ankara Kocatepe Camii'ndeki cenaze töreninde bakanlar, camiye geliş ve gidişlerinde protesto edilmişti. Törende, bakanları yakın korumaya almıştı. Ancak burada başkentin eğitiminden sorumlu bir kişinin bakana hakareti gözden kaçtı. Kaya, Çiçek camiye girmek için koşarken arkasından koştu ve Kocatepe merdivenlerinde “Katiller!“ diye bağırdı. Kalabalıktaki diğer insanlar da suçlama ve hakaretlerini sürdürdü.

Yakup Bulut-Yeni ŞafakKategori : POLİTİKA