Kadrolaşma yeniden gündemde

Kadrolaşma yeniden gündemde
Bürokraside istifa edenlerin AKP'den aday olmak istemesi, devlette kodrolaşma tartışmalarını yeniden başlattı. .Abone ol

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Partimize bildiğiniz gibi öyle çok yoğun bir bürokrat istifasına ve aday olmalarına biz yol vermedik" derken, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Başbakanlık Müsteşarı, AKP'den aday. Zihniyet, anlayış ortada, paralellik ortada, onun düşünceleri ortada, ekleyecek bir ş ניתוח מיני מעקף קיבה טורקיה ey yok" ifadesini kullandı.

Bürokrasiye yol vermedik

Erdoğan, dün AKP Genel Merkezi'nde gelişinde gazetecilerin, "bürokrasiden de yoğun istifalar oldu, bunu nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Partimize bildiğiniz gibi öyle çok yoğun bir bürokrat istifasına ve aday olmalarına biz yol vermedik. Daha çok bunların şu anda bulundukları yerde görevlerini sürdürmelerini istedik. İstifalarına imkan verdiğimiz bürokratlar da bizim inşallah gelecekteki iktidarımızda kendilerinden parlamentoda istifade etmeyi düşündüğümüz arkadaşlarımız. Bunun dışında pek böyle bir yol açmış değiliz. Diğer siyasi partilere de bürokrasiden istifa edip katılanları şöyle bir incelerseniz, o zaman oran itibarıyla da neye isabet ettiğini gayet güzel göreceksiniz."

Zihniyet anlayış ortada

Baykal ise, dün CHP Parti Meclisi toplantısı öncesinde gazetecilerin, Ömer Dinçer'in milletvekili adayı olmak üzere Başbakanlık Müsteşarlığı'ndan istifasıyla ilgili sorusu üzerine, bürokraside ortaya çıkan adayların, AKP'nin kadrolaşma politikasının yansıması olduğunu kaydetti. Baykal, "Başbakanlık Müsteşarı, AKP'den aday. Zihniyet, anlayış ortada, paralellik ortada, onun düşünceleri ortada, ekleyecek bir şey yok" demekle yetindi.Kategori : POLİTİKA