Sultanahmetin imamı CHPde

Sultanahmetin imamı CHPde
O Sultanahmet'in imamı. Hükümet 5 defa görevden aldı yargı kararıyla geri döndü. Şimdi milletvekili adayı...Abone ol

Sultanahmet Camii’nde imamlık yaparken AKP’nin iktidara gelmesiyle birlikte 5 kez görev yeri değiştirilen ve her defasında da yargı kararıyla geriye dönen Osman Nuri Bedir, sonunda siyasete atılmaya ka gastric bypass surgery turkey rar verdi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde görevine iade edilen Bedir, önceki gün istifa etti. İstifasını verdiği andan itibaren DSP lideri Zeki Sezer, CHP lideri Deniz Baykal ve DYP lideri Mehmet Ağar ile Genç Parti’den “teklif” alan Bedir, kararını “sol” dan yana koydu.

Bedir, “CHP-DSP” saflarından milletvekili aday adaı olmak istediğini söyledi. Nedenini de şöyle açıkladı: “Sağ iktidarlar Diyanet’teki imamlara hep kapıkulu muamelesi yaptılar. Çözüm üretmediler. İlkelerimizi gerçekleştirebileceğimiz zeminin solda olacağına inanıyorum” dedi.

KİMDİR?
OSMAN Nuri Bedir, Erzurum doğumlu. Erzurum İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü son sınıfta terketti. Sonra İlahiyat’a devam etti. İyi derece Arapça ve orta düzeyde İngilizce biliyor. Diyanet İşleri Eski Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz’la hemşehri. Aynı zamanda müteahhitlik işleriyle uğraşıyor. Evli, dört çocuk babası...

Seyhan Sevinç/VatanKategori : POLİTİKA