MHPnin mitinglere bakışı

MHPnin mitinglere bakışı
Mitinglere belli bir mesafe koyan MHP yönetimi sonunda suskunluğunu bozdu. Oktay Vural konuştu.Abone ol

MHP aşırı sağ veya aşırı milliyetçi yatıştırmasından uzaklaşıyor. MHP merkeze yerleşmek istiyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, partilerininin merkeze nasıl yerleşeceğini Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a anlattı:

"Türkiye’de me turkey cost dental implants rkezin değerlerine ihanet edildi. Marjinal kimlik siyasetleri merkez olarak tanımlandı. Değerler üzerinden yapılan çatışma, merkezin çatışması olarak sunuldu. Halbuki üniter yapıya sahip çıkılması, ulus devlete sahip çıkılması, hem milletin değerlerinin, hem de cumhuriyetin savunulması, hukukun üstünlüğü... Asıl bunlardır merkezi belirleyen. İşte biz bu değerleri savunacağız."

MHP'li Vural'ın asıl çarpıcı sözleri mitinglerle ilgili olanıydı.  Kamuoyu, MHP'nin mitingler hakkında tam olarak ne düşündüğünü bilmiyordu. Oktay Vural konuştu: .Vural, Tandoğan ve Çağlayan'ın siyasallaştığı yönünde görüş belirtti.

Vural'ın bu konudaki sözleri şöyle:

"Toplumun hassasiyetlerine sahip çıkmayan kesimler, bu mitingleri kullanmaya başladı. Mitinge katılanlar için siyasi bir tanım yapma gayreti var. Mesela CHP, mitinglerden yararlanmaya çalışıyor. Artık sandık ortaya çıktı. Neden CHP çıkıp kendi mitingini yapmıyor? Sivil toplum tavrını koymuş, sandık ortaya çıkmıştır. Artık siyasi partilerin inisiyatif alması gerekir."Kategori : POLİTİKA