Eurovisionda soğuk savaş

Eurovisionda soğuk savaş
Eurovision yarışmasının yarı finalinde eski Doğu Bloku ülkelerinin üstünlük sağlaması Avrupa'da tartışma yarattı...Abone ol

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenen 52. Eurovision şarkı yarışmasının yarı finalinde eski Doğu Bloku ülkelerinin üstünlük sağlamas mini gastric bypass ı tartışmalara yol açtı.

Finale kalanların çoğunluğunun eski Doğu Bloku ülkeleri olması, yarın yapılacak final öncesinde katılımcı ülke delegasyonları arasında soğuk hava estirdi.

İsmini açıklamak istemeyen İsviçre delegasyonu yetkilisi de Batılı bir ülkenin kazanmasının bundan sonra artık çok zor olduğunu belirterek, İsviçre’nin finale kalamamasının delegasyon içinde tartışmalara yol açtığını söyledi.

Hollandalı gazeteci Annemart Van Rhee ise ülkesinin finale kalamamasının ardından yaptığı açıklamada, "Doğu Bloku şiddetine Batı başkaldıramaz" dedi.

Batı ülkelerinin yarışmaya ilgilerinin bu gidişle kaybolacağını belirten Van Rhee, "Bu festival herkes için zevkli ve eğlenceli bir olay olarak kalmalı. Ne yazık ki Batı’da Eurovision’nun ışığı sönüyor" diye konuştu.Kategori : DÜNYA