Son cumhuriyet mitingi İzmirde

Son cumhuriyet mitingi İzmirde
İzmir'deki mitinge vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Gündoğdu Meydanı şimdiden doldu. Rekor bekleniyor...Abone olİzmir, Ankara ve İstanbul'dan sonra tarihi bir güne tanıklık ediyor. Haftalardır mitinge hazırlanan kentte, sadece iki renk hakim Kırmızı - beyaz...

Yoğun katıl hipnoz ımların olduğu Ankara ve İstanbul Cumhuriyet Mitinglerinden sonra İzmir'deki mitinge de vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. mitingin düzenleneceği Gündoğdu Meydanı şimdiden doldu.

Vatandaşlar Kordon Boyu'nda ellerinde Türk bayrağı, Atatürk posterleri, pankartlarla, dövizler, türküler eşliğinde miting saatini bekliyor.

İzmir'in dört bir yanında evlere, işyerlerine, okullara, Atatürk posterleri ve Türk bayrakları asıldı. Miting alanına henüz İzmirlilerin gelmediği, gelenlerin dışarıdan gelenler olduğu belirtildi. İzmirlilerin de gelmesiyle katılımın çok yüksek olacağı ifade ediliyor.

Miting saat 12.00'de başlayacak. Mitinge, CHP, DSP, DİSK, İP, ADD, Çankaya Belediyesi'nin de aralarında bulunduğu cok sayıda sivil toplum örgütü katılıyor. Alanda, sık sık "Türkiye laiktir, laik kalacak" sloganları atılıyor.Kategori : GÜNCEL