Bayrampaşada amatörlere destek

Bayrampaşada amatörlere destek
Bayrampaşa Belediyesi ilçedeki gösteren 18 amatör spor kulübüne malzeme yardımı yaptı.Abone ol

Bayrampaşa Belediyesi tarafından ilçede faaliyet gösteren 18 amatör spor kulübünün tüm spor malzeme ihtiyaçları düzenlenen törenle verildi.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) ve Bayrampaşa Amatör Spor Kulüpleri Birliği yetkililerinin katıldığı törenle ilçemiz genelinde faaliyet gösteren 18 amatör spor kulübü’ne malzeme yardımları dağıtıldı.

Törene Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, ASKF Başkanı Sait Yücel, Çay-Kur Genel Müdürü Ekrem Yüce ile amatör spor kulüplerinin yetkilileri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Bürge sporun önemine değinerek, toplumsal dayanışma içinde spo manlift kiralama run önemli bir katkısı olduğunu söyledi.

Bayrampaşa Belediyesi olarak sporun yaygınlaştırılması, spor alanlarının geliştirilmesi için tüm imkanların seferber edildiğine dikkat çeken Başkan Bürge;
“Profesyonel kulüplere sağlanan destek kadar amatör kulüplere de destek sağlanması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

Amatör spor kulüplerine 12 yıldır aralıksız tüm spor malzeme ihtiyaçlarını karşılandığını belirten Başkan Bürge spora yönelik yapılan bazı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Bürge;

“Terazidere Mahallesi’nde 27 bin metrekare alana sahip Terazidere Spor kompleksi’ni, Kocatepe Mahallesi’nde 8 bin 400 metrekare üzerine kurulan Kocatepe Spor Sahası’nı, Cevatpaşa mahallesi’nde 6 bin 100 metrekare inşa alanı olan Cevatpaşa Spor Tesisi’ni ilçemize kazandırdık. İlçemiz genelinde parklarda, basket sahaları, okul bahçelerine ise basket ve voleybol alanları oluşturduk. Biz bu yaptığımız çalışmaları yeterli görmüyoruz. Daha fazlasına talip olmak için yeni projelerle ortaya çıkmayı hedefliyoruz.”

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Sait Yücel ise yaptığı konuşmada amatör spor kulüplerinin sorunlarına değindi. Amatör spor kulüplerinin imkansızlıklar içerisinde gençleri hizmet ettiğini söyleyen Yücel, “Türk sporuna destek olmak adına; gençlerimizi kahvehaneler ve sokaklardan kurtarmak adına, hep birlikte amatör spor kulüplerine destek olalım” dedi.

Malzeme yardımı dağıtım töreninin ardından Başkan Bürge, ASFK Başkanı Yücel ve amatör spor kulübü yöneticileri tarafından; amatör spor kulüplerinin sorunları ve Türk sporunun altyapısına sporcular yetiştirme konuları masaya yatırıldı.
MALZEME YARDIMI
İlçe genelinde faaliyet gösteren tüm spor kulüplerinin ihtiyacı olan tüm malzemelerinin yer aldığı yardım paketlerinde toplam; 540 adet forma, 360 adet maç ayakkabısı, 360 adet antreman eşofmanı, 360 adet yağmurluk, 45 adet maç topu, 720 adet penye tişört, 188 adet antreman topu, 720 adet şort, 720 adet tozluk, 360 adet idman ayakkabısı, 360 adet malzeme çantası, 360 adet yelek, 30 adet kaleci eldiveni yer alıyor.

Basketbol Kulüpleri için ise; 36 adet forma, 36 adet maç ayakkabısı, 36 adet antreman eşofmanı, 6 adet maç topu, 30 adet antreman topu, 36 adet malzeme çantası bulunuyor.Kategori : GÜNCEL