Hurafeyi yazan gazeteciye dayak

Hurafeyi yazan gazeteciye dayak
Tuzla Belediyesi'nin dağıttığı kitaplardaki hurafeyi yazan gazeteci mecliste dövüldüAbone ol

'Kadın dokuz yaşında evlenebilir, erkek dört kadın alabilir" gibi ifadelerin yer aldığı Tuzla Belediyesi'nin ilmihalini haber yapan gazeteci, belediye meclisinde dövüldü

Çağdaş Tuzla Gazetesi İmtiyaz Sahibi Halil Özen, önceki gün meclis toplantısını izlemek için gittiği Tuzla Belediyesi'nde meclis üyesi Bilgehan Bayramoğlu'nun saldırısına uğradı. Özen, polis merkezine giderek şikâyette bulundu ve doktor raporu aldı. Bayramoğlu ise, "Aramızda itişme kakışma yaşandı. Ama darp e figuran tmedim" dedi.

Belediyenin yeni evli çiftlere dağıttığı aile ilmihalinde "Kadın 9 yaşında evlenebilir, erkek 4 kadın alabilir, kadından ve gâvurdan şahit olmaz" gibi ifadeler yer aldığını haber yapan Özen, "matbaasının ruhsatsız olduğu" gerekçesiyle kapatılmasıyla ilgili olarak sunulan soru önergesine verilecek yanıtı dinlemek için meclis toplantısına gitti. Özen, toplantıda yaşananları şöyle anlattı:

'İntikamını alacağım!'
"Toplantıyı halka açık bölümde izliyorduk. O sırada bir görevli yanıma gelerek, 'Bilgehan Bayramoğlu sizi dışarı çağırıyor' dedi. Bayramoğlu bana, 'Sen gazeteci olarak kendini bir şey zannediyorsun. Ama beni deve kabul et, develer intikamını 40 yılda yavaş yavaş alırlar. Ben de öyle alacağım' dedi. Bir yandan da omzuma ve kafama vurdu. Ellerini çekmesini söyleyince yumruk salladı."
Özen, olay sırasında kaymakamı arayarak yardım istediğini ifade ederek, "Şikâyetçi oldum. Hastaneden rapor aldım. Pazartesi de savcılığa suç duyurusunda bulunacağım" dedi.
Özen'in yanında bulunan Kurtuluş Çelikparmak da arbede sırasında yaralanarak doktor raporu aldı.

"Darp etmedim"
Özen'i tanımadığını savunan Bayramoğlu ise şu iddialarda bulundu: "Bu kişi misafir locasından bana eliyle tahrik edici bir hareket yaptı. Salonun dışına çıktığımda basın danışmanına o kişiyi çağırmasını söyledim. Özen dışarı geldi. 'Beni tanıyor musun? Ne hareket yapıyorsun?' diye sordum. 'Hareket yapsam ne olacak?' diye çıkıştı. Bunun üzerine aramızda bir itişme kakışma yaşandı. Darp etmedim."
Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci de olayın daha önce ruhsatsız olduğu için kapatılan matbaayla bir ilgisinin bulunmadığını belirterek, Bayramoğlu ile Özen arasında kişisel bir konudan kaynaklandığını savundu.Kategori : GÜNCEL