CHPde izinli siyaset dönemi

CHPde izinli siyaset dönemi
CHP'de 'TV programlarına katılmadan önce gruptan izin almaları' yönünde bir yazı çıktı.Abone ol

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, son günlerde gelişen ve ülke gündemini sıcak hale getiren iç ve dış siyasal gelişmelerin ivme kazandığına işaret ederek, milletvekillerine, 'TV programlarına katılmadan önce gruptan figuran izin almaları' yönünde bir yazı gönderdi.

Anadol, milletvekillerinden çeşitli TV kanallarından aldıkları çağrıları, programın adını, düzenleyicisi ve katılımcılarını belirterek nöbetçi grup başkanvekiline başvurmalarını ve buna görev davranmalarını istedi.
1 Ekim’de başlayan TBMM çalışmalarına koşut olarak Türkiye’nin seçim yılına girdiğini ve yoğunlaşan siyasal tartışmaların fiili bir kampanya ortamı yarattığını dile getiren Anadol, 'Cumhuriyet tarihimizin en kritik gelişme ve tartışmalarını yaşıyoruz. Bu koşullarda CHP’ye ve parlamento grubuna büyük görev ve sorumluluklar düştüğü tartışılmaz bir gerçektir' dedi.

CHP’li tüm milletvekillerinin bu sorumluluk anlayışı içinde, her olayda gerekli dikkat ve özeni göstereceğine inandığını kaydeden Anadol, 'Bu durumda medyanın toplumu etkileme gücü de büyük önem kazanmaktadır. Bu gücün partimizi olumlu olduğu kadar, olumsuz etkileyebileceğini de takdir edersiniz' dedi.Kategori : POLİTİKA