Filistin sorunu video oyunu oldu

Filistin sorunu video oyunu oldu
İsrail-Filistin arasındaki çatışmalar bir video oyununa konu oldu.Abone ol'Global Conflict: Palestine’ adlı oyun, Filistin’de haber yapmaya çabalayan bir gazetecinin öyküne odaklanıyor. Oyunda amaç, İsrail ve Filistin taraflarının görüşlerini alarak bir öykü yazmak. Bunun için oyuncular iki tarafın da içine sızarak istihbar Гриль контактный at ve izlenim topluyor. Kişi, gazeteciye isterse Filistin, isterse İsrail açısından bir öykü yazdırabiliyor, bu çerçevede de hedeflenen öykünün gerektirdiği işleri yerine getirmesi gerekiyor.

Oyunda, oyuncu-gazeteci Kudüs’e benzeyen bir kentte dolaşıyor, sokaktaki insanlarla konuşuyor. Çatışmanın bölgesine yaklaştıkça, işler karışıyor, dialoglar karmaşıklaşıyor ve oyuncu etnik çatışmanın farklı unsurlarıyla tanıştırılıyor.

GENÇLERE POLİTİKAYI SEVDİRMEK İÇİN
Oyunun tasarımcısı Serious Games Interactive uzmanı Simon Egenfeldt-Nielsen, BBC’ye verdiği demeçte, oyuncuların başarılı olmaları için mevcut çatışma hakkında bilgi sahibi olmalarını gerektiğini, ancak esas amacın çatışmanın doğasını öne çıkarmak olduğunu belirtti. ‘Global Conflict: Palestine’ tasarımcıları, video oyunların gençlerin politik konulara ilgilerini artırmada etkili olabileceğini belirtiyor. Oyun, 2007 başında piyasada olacak. Oyun, Kudüs'e benzeyen bir coğrafyada geçiyor.

Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ