Başbakan Erdoğanı sıkıntı bastı

Başbakan Erdoğanı sıkıntı bastı
Erdoğan söylemek istediğini ifade ederken, neden araya tuhaf kaçan kelimeler sıkıştırıyor?Abone ol

Başbakan Erdoğan'a bir haller oldu. Son günlerde birbirinden ilginç demeçlerle kamuoyunun gündemine oturuyor. Lübnan'a asker gönderilmesine karşı olan muhalefeti vatana ihanetle eş değer görüyor.

Erdoğan'ın asabi görüntüsü Mersin'de ortaya çıkmıştı. Çiftçi Kemal Öncel ile girdiği sert tartışma hâlâ unutulmuş değil. 'Hadi ananı al git' sözü muh çerkezköy manlift kiralama alefetin, halkın ve mizahseverlerin diline dolandı. Belki de daha sonraki nesiller Erdoğan'ın bu yönünü o sözle hatırlayacaklar.

Ardından bir törende şehit cenazesi görmek istemediğini söyleyen bir vatandaşa "Canım kardeşim. Bakınız askerlik her halde yan gelip yatma yeri değil. Hepimiz askerlik yapıyoruz. Hepimiz askerlik yaptık" sözüyle cevap veriyor.


Erdoğan'ın devamında sarfettiği sözler, tartışılan cümlenin açıklayıcısı niteliğinde. Erdoğan tarihimizde söylenen "git oğlum git, ya gazi ol ya şehit ol" sözünü de hatırlattı. Ancak yan gelip yatma sözünün garip kaçtığı bir gerçek.

Her yıl artan ihracat rakamları ve istikrarlı büyüme oranlarına karşın düşürülemeyen işsizlik, yaşanan ekonomik dalgalanma, artan petrol fiyatları, Cumhurbaşkanlığı seçimleri, bir türlü önlenemeyen terör saldıları, parti tabanından gelen tezkere karşıtlığı, her gün gelen şehit cenazelerinden yükselen feryatlar, müzekereler öncesi Avrupa Birliği'nden gelen sert uyarılar Erdoğan'ı bunaltmış olmalı...

Erdoğan'ın söylediği her söz önemli. Anlatmak istediğini ifade ederken yanlış anlaşılabilecek cümlelerden kaçınmalı. Kötü niyetle söylemediğini biliyor olsak da polemiğe fırsat verecek kelimelerden uzak durmalı.. Daha itidalli olmalı, çünkü söylediği her söz bumerang gibi kendisine geri dönecektir.

Oktay Sağlam-İnternethaberKategori : POLİTİKA