Memura kuş gribi aşısı

Memura kuş gribi aşısı
Kayseri'de Türk Eğitim Sen'e üye memurlara sembolik olarak ''kuş gribi aşısı'' yapıldı.Abone ol

Türk Eğitim Sen Kayseri Şubesi Başkanı Ali İhsan Öztürk, Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı açıklamada, memur konfederasyonlarıyla hükümet arasında yürütülen toplu görüşmelerin anlaşmazlıkla son çiçek siparişi uçlandığını ve sendikaların uzlaştırma kurulana başvurduğunu ifade etti.

Hükümet adına görüşmelere katılan Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin'i protesto etmek için üyelerine sembolik olarak kuş gribi aşısı yapacaklarını belirten Öztürk, şunları söyledi. ''Hükümet memurlara istediği zammı vermedi ve (eğer greve giderseniz işinizden olursunuz) mesajını verdi.

Grev hakkı anayasal haktır. Mehmet Ali Şahin, greve gidecek memurları açıkça tehdit etmiştir.'' Öztürk, hükümetin memura verilecek zam için kaynak bulamadığını söylediğini de kaydederek ''İsteseler kaynak bulurlar. Törenlerde atılan havai fişeklerin bedelini bize verseler, bu kaynak yine bulunur, savurganlıklara son verilse bu kaynak bulunur'' diye konuştu. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan memurlara grupta bulunan bir hemşire, içi boş bir enjektörle sembolik olarak kuş gribi aşısı yaptı.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI