Dümbüllü ödülleri dağıtıldı

Dümbüllü ödülleri dağıtıldı
İsmail Dümbüllü Tiyatro Ödülleri, İstanbul'da düzenlenen törenle sahiplerine verildi.Abone ol

'Türk Tiyatrosuna Hizmet Ödülü'nü Levent Kırca, 'En İyi Tiyatro Oyuncusu Ödülü'nü Zihni Göktay, 'En İyi Sinema Oyuncusu Ödülü'nü Halit Akçatepe aldı. 'Yaşam Boyu Onur Ödülü'nün sahibi ise Erol Günaydın oldu.

Üsküdar Belediyesi'nin, gelenek silis kum sel Türk Tiyatrosu'nun son temsilcisi, ortaoyunu ve tuluat sanatçısı İsmail Dümbüllü anısına düzenlenlediği ödül töreni, Altunizade Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Türk Tiyatrosu'na Hizmet Ödülü'nü alan Levent Kırca, Dümbüllü anısına verilen her ödülün kendi için değerli olduğunu belirtti.

Kırca'nın, 'En İyi Tiyatro Oyuncusu Ödülü'nü alan Zihni Göktay ve 'En İyi Sinema Oyuncusu Ödülü'nün sahibi Halit Akçatepe'yi kastederek söylediği sözler katılımcıları güldürdü.

Kırca, "üçümüzü burada ayakta yakalamak şans. Biraz daha bekleseydiniz bizi Karacaahmet'te yakalardınız" dedi.

'Yaşam Boyu Onur Ödülü'ne layık görülen Erol Günaydın, rahatsızlığı nedeniyle törene katılamadı. Ödülünü, kızı Ayşe Günaydın aldı.

Törene, İsmail Dümbüllü'nün kızı İpek Çıngay Dümbüllü de katıldı.

'En İyi Sinema Yönetmeni Ödülü' Ezel Akay'a, 'En İyi Tiyatro Yönetmeni Ödülü' de Bülent Emin Yarar ve Işıl Kasapoğlu'na verildi. 'En İyi Tiyatro Oyunu Ödülü'nü ise 'Murtaza' adlı oyunla Semaver Kumpanya aldı.Kategori : MAGAZİN