Aydın Doğandan Altaylıya mektup

Aydın Doğandan Altaylıya mektup
Petrol Ofisi ile ilgili Sabah'ta çıkan haber üzerine Aydın Doğan Altaylı'ya mektup gönderdiAbone ol

Sabah Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı'ya Aydın Doğan'dan mektup var. Petrol Ofisi'nin aldığı cezalar sonrası Doğan'ın şirktet yöneticilerini fırçaladığı iddiaları Sabah'ta yer almıştı. Bunun üzerine Doğan Altaylı'ya mektup gönderdi. Altaylı, köşesinde yayınladı.

Yazı: Fatih Altaylı
Kaynak: www.sabah.com.tr

-Dün ekonomi sayfamızda bir haber yer aldı. Petrol Ofisi'nin sahibi Aydın Doğan'ın, EPDK'nın verdiği 600 milyon YTL'lik ceza sonrasında çok kızdığı ve Petrol Ofisi'ne baskın bir Блендер ручной ziyaret yaparak yöneticilerini azarladığı, Hacer Gemici'nin kulis bilgileri arasında yazıldı.
Bu haber üzerine Aydın Doğan bana bir mektup yolladı.
Aydın Bey'in, hakkındaki haberlerden sonra haberi yazan muhabirlere bir mektupla açıklama yolladığı bilinir. Bu kez "yakından tanışmamız" nedeniyle "daha iyi anlarım" diye mektubunu bana yollamış.
Aydın Doğan şöyle demiş: "Sen de çok iyi bilirsin ki, ben yaz tatillerimi Bodrum'da geçiririm. Çok önemli bir neden olmadıkça da 2 ay boyunca İstanbul'a gelmem. Nitekim bu yaz da, İstanbul'a sadece iki defa geldim. Akaryakıt dağıtım şirketlerine ve bayilere ceza verilmesinden sonra gelmedim. İlk defa bugün yani haberin çıktığı gün geliyorum.
Dolayısıyla Bodrum'da oturup, İstanbul'da bulunan Petrol Ofisi binasına gitmem, orada yöneticileri azarlamam gibi bir şey fiilen mümkün değil. Kaldı ki, telefonla da olsa böyle bir şey yapmam, zira yöneticileri azarlayarak yönetmek benim tarzım değildir.
...Bu arada ekonomi sayfasını hazırlayan arkadaşlara teşekkürümü iletmeni de rica edeceğim. Fotoğrafımı seçerken ihtimam göstermişler ve beni çirkin gösterme gayreti içinde olmamışlar. Bu bile dikkate alınacak bir davranıştır diye düşünüyorum."
Galiba, Aydın Bey verilen ağır ceza sonrası PO yöneticilerine biraz sitem etmiş. Onlar da bunu "azar" olarak algılamışlar ve dışarı böyle yansımış.
Bu arada yeri gelmişken söyleyeyim, Aydın Doğan ve sahibi olduğu grup bizim "hasmımız" değil, "rakibimiz."
Bu nedenle de sayfamızda kullanacağımız fotoğrafını seçerken de, haberini yaparken de, herhangi bir işadamına veya kadınına gösterdiğimiz yaklaşımın aynısını sergileriz.
Biz medyada bu üsluptan yanayız.
Belden aşağı vurmayan, ahlaklı bir rekabet.
Umarım bizim bir "düzeltmemiz" olduğu zaman, Aydın Bey'in gazeteleri de aynı hassasiyeti gösterir.Kategori : MEDYA