Perinçekin hayatını kim yazar?

Perinçekin hayatını kim yazar?
Merak ediyorum: Acaba Perinçek'in hayat hikâyesini yazabilecek bir babayiğit çıkar mı?Abone ol

İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek, önce parti programını değiştirdi ardından 27 Ağustos'ta Aydınlık gazetesine verdiği röportaj ile muhafazakar kesime sıcak mesajlar gönderdi. "Hazreti Muhammed Allah'ın elçisidir" söylemi ile hızlı bir dönüş sergileyen Perinçek, Emre Aköz'ün yazısına konu oldu. Aköz başlıklı yazısında bir merakını ortaya koydu.

Yazar: Emre Aköz


Perinçek'in h bölgesel zeyıflama çerkezköy ayatını kim yazabilir?

Freud biyografi yazarlarını ve okurlarını uyarır. Özetle şöyle der: "Biyografi yazarı, hayatını anlatacağı kişiyi seçerken, onun hakkında araştırmalar yaparken ve bulgularını kâğıda dökerken, duygusal dünyasının etkisi altındadır. Çocukken oluşmuş olan ruh hali, ele aldığı kişi hakkında tarafsız kalmasını engeller. Onu, etli kanlı bir insan değil de yüce bir varlık gibi görmeye başlar. Bu yüzden de biyografisini yazdığı kişinin birçok yönünü görmezden gelir."
Bizim de böyle bazı meslektaşlarımız vardır. Haber ya da söyleşi yaptığı kişiyle öylesine özdeşleşir ki onun yalanlarını, kıskançlıklarını, hırslarını görmezden gelmeye başlar.
Acaba hiçbir biyografi yazarının özdeşleşemeyeceği, yaptıklarına akıl sır erdiremeyeceği, 'bu kadar da olmaz' diyeceği bir kişi var mı?
Galiba birini biliyorum: Doğu Perinçek ... Maocu oldu, Kürtçü oldu, Atatürkçü oldu, Kızılelmacı oldu... Tam, 'eh artık son durağa geldi' derkeeen. Bir de baktık, dindarlara göz kırpıyor.
Bir dönem, öldürülen Turan Dursun'un din karşıtı kitaplarını basmıştı... Şimdi ise İşçi Partisi programını değiştiriyor, " Hz. Muhammed, Allah'ın elçisidir" diyor, Fethullah Gülen'e yakın olan Zaman gazetesini ziyaret ediyor.
Merak ediyorum: Acaba Perinçek'in hayat hikâyesini yazabilecek bir babayiğit çıkar mı? Bu kadar sık saf değiştiren bir siyasi kişilikle kim özdeşleşebilir?
Böylesine keskin dönüşleri, hangi ruh ve siyaset bilimi teorileri açıklayabilir?Kategori : MEDYA