Ortadoğuda şeytan üçgeni

Ortadoğuda şeytan üçgeni
Bir oyun oynanıyor... Bir oyun da o oyunun içinde!.. Tam da burnumuzun dibinde.Abone ol

Önceleri güçlü bir orduya ve petrole sahipti Irak. Ayrıca ekonomisi de iyiydi. Ancak dış güçler zayıf, istikrarsız, ekonomisi çökmüş, parçalanmış bir Irak istiyorlardı. Amaçları petrolü ele geçirmek ve bundan daha önemlisi de bölgede İsrail'in güvenliğini sağlamaktı.
Bugün hedeflerine ulaşt טיפול בסרטן נפאל ılar...

Şimdi Irak'ta oluk oluk akan kan petrolden daha ucuz. Kerkük, Musul ve Erbil'de sahnelenen oyun apaçık ortada. Kuzey Irak'ı bağımsız bir Kürt devletine dönüştürmek isteyen tüm girişimlerin dolaylı olarak bölge ülkelerinin toprak bütünlüğünü hedef alan bir tehdit olduğu yadsınamaz.

Bölgede bir yangın var... Ve herkes şunu iyi bilsin ki, bu yangın yayılacak ve uzandığı her yeri alev alev tutuşturacak. Dış güçler de zaten bunu istiyor, bu yangını körüklüyor. Eğer zamanında gerekli tedbirler alınmazsa Kürt bayrağının Mahabad'da, Kamışlı'da ve Diyarbakır'da dalgalanmayacağını kimse garanti edemez!..

İşte böyle diyor Ali Kerküklü "Ortadoğu’da Şeytan Üçgeni-Türkler ve Kürtler" adlı kitabında. Ve burnumuzun dibinde oynanan bu oyunlara daha dikkatli bakmamızı, kanmamamızı salık veriyor.

Çalışmasına bir Irak Türk'ü olarak doğup büyüdüğü ve yaşadığı bölgede dış güçlerin oynadığı büyük oyunların, Irak'ta yaşayan insanlara ne büyük felaketler getirdiğini gözler önüne sermek niyetiyle başladığını söylüyor.

Ortadoğu'da şeytan üçgeni kitabı Kum saati yayınlarından çıktı. Piyasadaki satış fiyatı 14 YTL...//Kategori : MAGAZİN