Mahmur Kampı kapatılacak

Mahmur Kampı kapatılacak
Erdoğan'ın sert çıkışları işe yaradı. Türkiye'ye gelen müsteşarı Burns, PKK ve K. Irak ile ilgili açıklamalar yaptı.Abone ol

ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Nicholas Burns, açıklama yaptı. Burns terör ve Kuzey Irak ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Birlikte çalışıyoruz, Ort çerkezköy manlift kiralama adoğu'nun sorunlarını çözmek istiyoruz. Erdoğan'ın söylediği gibi Türkiye ABD'nin yanında. PKK'nı nsaldırılarnını azaltmak istilyoruz. Türkiye'nin yanındayız. ABD, bu konuda Türkiye ile yakın işbirliği içinde.

Mahmur Kampına baskın yapıldı. Bu kampın kapatılmasını istiyoruz. Terör saldırılarını bitmesini istiyoruz. En kısa zamanda çözüm üretilmesini istiyoruz. Son derece yararlı bir ziyaret oldu. Kerkük tartışmaya açılabilir ama referandum konusunda nihai olarak Bağdat'ın ve Irak halkının kararı geçerlidir. "

Burns daha sonra CNN Türk'ün konuğu oldu ve Dink cinayetini değerlendirdi. Cinayetin mutlaka aydınlatılması gerektiğini vurgulayan Burns, "Bu çok nefret verici cinayet ve suç, bunu yapanlar adalet önüne çıkarılmalı.
Önemli olan şu; uzlaşma için ayağa kalkanlan Ermeni ve Türkler arasında onların dinlenmesi lazım" dedi.Kategori : POLİTİKA