Fatih Altaylı ahlaksız teklifi yazdı

Fatih Altaylı ahlaksız teklifi yazdı
Sabah Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı gazetecilere yapılan ahlaksız teklifi yazdı.Abone ol

Gazetecilerin çalışma alanı şirketlerle iç içedir. Gazetecileer hediye ve promosyon dağıtımı genelde rüşvet olarak kabul edilir. Sabah Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı da bir ayakkabı firmasının Гриль для кур с тепловой витриной газ böyle bir davetini gündeme getirdi. Altaylı bu tür hediyeleri olarak görüyor. Bu nedenle gazetede etik kurallar koyan Altaylı o davete hangi gazetecilerin gideceğini merak ediyor.

Altaylı köşesinde şunları söyledi:

"İsmi lazım değil bir ayakkabı firması gazetecilere "rüşvet" dağıtmak için müthiş bir yol bulmuş. Diyor ki, "Gelin bir mağazamıza. Hediye ayakkabınızı alın. Bu ayakkabılarla atacağınız her adım için bilmemne vakfına bağışta bulunacağız."
Yani "Size ayakkabı hediye ediyoruz ve siz bu hediyeyi alarak bir de hayır işlemiş olacaksınız." Altında da bir not: "Proje için ayrılan modellere bot ve çizmeler dahil değildir." Yani "Satılıksınız ama çok da para etmezsiniz."
Okudum ve kusura bakmayın ama "Yuhhh" dedim.
Bu botları alacak gazeteciler 16 Eylül pazar sabahı Nişantaşı'nda buluşup yürüyüş yapacakmış. Kimler olacak çok merak ediyorum."Kategori : MEDYA