İslamcı aydınların yavşak polemiği

İslamcı aydınların yavşak polemiği
Ahmet Hakan, Ahmet Taşgetiren üzerinden İslamcı aydınların 20 yıldaki çöküşünü yazdı.Abone ol

1980'li yılların sonunda başlayan İslami hareketin öncü isimleri Ahmet Hakan'ın idolleriydi. O sembol isimler bugün Hakan'ın kanlı bıçaklı hasımları oldular. Kim mi bunlar? Ahmet Taşgetiren, Ali Bulaç ve İsmet Özel.. Yazara göre İslamcı aydınların yükseli vajinismus tedavisi şi ve düşüşünde para önemli faktör. Ancak Hakan'ı asıl kızdıran Taşgetiren'in kendisine söylediği 'yavşak' sözü oldu.

Hakan, Taşgetiren'in İslami kesimde başka laik kesimde başka konuştuğunu savunarak şu eleştirileri getirdi:

"O "karıncaezmez", yumuşak mı yumuşak, her daim ağlamaklı, her daim mülayim, sözüm ona "Peygamber ahlakıyla ahlaklanmış" Ahmet Taşgetiren abimiz, nasıl da ağzını bozuvermiş!Tarikatlar konusunda yazdığım yazılardan yola çıkarak bana ağız dolusu küfür ediyor, "Yavşak" diyor.

Herhalde bu hakaretin ardından yeniden o mülayim üslubuna döner ve Altınoluk dergisinde "din ve ahlak" vaazları vermeyi sürdürür.Oysa yavşaklık, tam da böyle bir şey değil midir? Laikler karşısında bir iyi niyet ve tolerans abidesi gibi yükselmek için alabildiğine alttan al; kendi gettondan "aman da ne muhterem bir zat" alkışını kapmak için "ehli takva" pozlarına bürün; hesapsız kitapsız yazılar yazıp kafasına göre takılan Ahmet Hakan için ise "yavşak" diyerek hakaret et.İşte bu da Taşgetiren’in gerilediği yerdir.Ne dersiniz?"Kategori : MEDYA