İşte YAVŞAKLIK böyle bir şey

İşte YAVŞAKLIK böyle bir şey
İslamcı aydınların iki Ahmet'i arasındaki "yavşak" kavgası büyüdü. Ahmet Hakan çok kızgın.Abone ol

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan ile Aksiyon Dergisi yazarı Ahmet Taşgetiren arasındaki "yavşak" kavgası büyüyor. Ahmet Hakan, kendisine "yavşak" imasında bulunan Taşgetiren'e bir yazı ile cevap verdi.

Bu yazı üzerine kaleme sarılan Ahmet Taşgetiren ise "Ben isim vermedim ki? Ahmet Hakan niye üzerine alındı?" diye sordu. İşte bu cevap Ahmet Hakan'ı çileden hipnoz tedavisi çıkardı.

diyen Hakan, köşesinde şunları yazdı: "Güya kurnaz. Güya ağır abi. Oysa yavşaklık işte tam da böyle bir şeydir: Hedefi açık bir yazı yazarsın, muhatabın sana gereken cevabı verince de, "Ben isim vermemiştim ki? Neden üzerine alındı?" falan diye "salağa yatıp" çocukça numaralar çekersin.Sanki 20’li yaşlarda gençlik dergilerinde "mavra" yapan bir yeniyetmeyle karşı karşıyayız. İnsan biraz mert olur değil mi?"

"AÇTIRMASINLAR KUTUYU..."

İslamcı aydınların iki Ahmet'i arasındaki "yavşak" kavgasına üçüncü bir isim daha katıldı. Bu kişi de Ahmet Hakan'a "deşifretör" diyen Yeni şafak Yazarı Ali Bulaç oldu. Bulaç'ın "İslamcılık mektebinin arka kapısından mezun olmuş" dediği Ahmet Hakan, bu sözlere çok sinirlendi.

Ahmet Hakan'ın Ali Bulaç'a yanıtı şu sözlerle oldu: "Eğer geçimimi "deşifretörlük"ten kazansaydım. Genelleme falan yapmaya kalkmaz, mesela sadece Ali Bulaç’ın kişisel durumuyla ilgili birkaç noktayı deşifre etmekle yetinirdim.
O Ali Bulaç değil midir, 28 Şubat’a kadar "İslam devrimcisi" olup, 28 Şubat’ta düdük çalınca "İslam demokratlığı"na geçiş yapan. Yani demem o ki, "açtırmasınlar kutuyu, söyletmesinler kötüyü" de, ben böyle mizahi yazılar yazıp kafama göre takılmaya devam edeyim."

Şimdi merak edilen Ali Bulaç'a aba altından sopa gösteren Ahmet Hakan'ın, sözünü ettiği "kutuyu" açıp açmayacağı. Görünen o ki bu kavga daha sürecek gibi...Kategori : MEDYA