Hayatımızdaki en tatlı terör

Hayatımızdaki en tatlı terör
Meyveden pizzaya kadar her şeye tüketimi artırmak için ölümcül miktarda katılıyor. İşte şeker terörü:Abone ol

Bebek mamasından çileğe, biradan patates cipsine kadar hemen her gıdada şekerin ayarı kaçtı. Eskiden hiç değilse neyin içinde olduğunu biliyorduk. Ama şimdi pizzada, sosiste, cipste, kahvaltılıklarda yani aklınıza gelen hemen her üründe kullanılıyor.

"Üç beyazın" en çekicisi olan şeker abdominoplasti giderek ölümcül dozlara yükseltiliyor. Uzmanlar ise uyarıyor kalori hesapları çoktan karıştı... Öyle ki İngiltere'de 12-14 yaşlarındaki çocuklar, 14 saat emek yoğun çalışan işçinin yakabileceği kadar kalori alıyorlar...

Tatlı terörün sonuçları;

Peki şeker neden bu kadar tehlikeli? İşte şekerin neden oldukları:

-Fazla şeker tüketmek kan şekerini çok çabuk arttırıyor ve pankreas aşırı insülin salgılıyor.

-Hızlı emilen şekerler daha fazla zarar veriyor. Ekmek, bulgur, mısır, çavdar, makarna, pirinç ve meyva sularında bu tür şeker var.

-Diş çürümesi başta olmak üzere, obezite, diyabet, kalp ve dolaşım hastalıkları, böşrek taşları, hipertansiyon, felç, ülser, astım, romatizma, kronik yorgunluk sendromu ve kemik erimesine neden oluyor.

-Kan dolaşımı sayesinde vücudun her tarafına taşınan şeker özellikle göbek, kalçalar, göğüsler ve bacağın üst kısmında doplanıyor. Bu bölgeler de dolduğunda, yağ asitleri kalp ve böbrek gibi aktif organlara dağılıyor. Bu organlar gittikçe yavaşlıyor ve sonuçta dokular bozularak yağa dönüşüyor.

-Bağışıklık sistemi zayıflıyor. Vücut soğuk, sıcak, sivrisinekler ya da mikroplara karşı koyamıyor.(Kaynak: Aktüel)Kategori : SAĞLIK