Bebekler vitaminle korunacak

Bebekler vitaminle korunacak
Hamilelik döneminde annelerin çok fazla alkol kullanmaları nedeniyle, bebeklerin gördüğü zararlara vitamin takviyesiAbone ol

Hamilelik döneminde annelerin çok fazla alkol kullanmaları nedeniyle, bebeklerin gördüğü zararların onarılmasında bir vitaminin etkili olabileceği bildirildi.

Amerikalı araştırma Esenyurt tabelacı cılar, yer fıstığı ezmesi, marul ve soyada bulunan bir çeşit B vitami olan kolinin, beynin gelişimini etkilediğini ve alkolün yol açtığı hasarın bir bölümünün onarılmasına yardımcı olabileceğini söylediler.

San Diego Üniversitesi'nde görevli bilim adamlarının Behavioral Neuroscience dergisinde yayımlanan araştırmaları çerçevesinde, 170 farenin incelendiği belirtildi. Jennifer Thomas ve ekibinin yaptığı araştırmada, sözkonusu farelerin annelerine, gebelikleri sırasında alkol ve doğumdan sonra yavru farelerden bazılarına kolin vitamini verildiği kaydedildi.

Anneleri alkol alan yavru farelerin beklendiği gibi fazla hareketli oldukları ve öğrenme sorunları yaşadıkları görülürken, kolin verilen farelerde olumlu yönde gelişme sağlandığı gözlendi. Thomas öte yandan, kolinin alkolün ceninlerde yarattığı tüm olumsuz etkilerin devası olmayacağını hatırlatarak, anneleri bu konuda dikkatli olmalarını konusunda uyardı.Kategori : SAĞLIK