Evrene sus be adam tepkisi

Evrene sus be adam tepkisi
Evren'in eyalet önerisine en sert tepki DSP lideri Sezer'den geldi. Evren'e sus be adam diyen Sezer bakın neler söyledi.Abone ol

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in açıklamalarıyla ilgili, "En iyimser bakışla Kenan Evren'in kafası karışık. Madem devrin geçmiş sus be adam, otur oturduğun yerde" dedi.

Sezer, partisinin Bursa İl Kongresi'nde, Türkiye'nin ulu karin estetigi fiyatlari sal bütünlüğü ve birliğinin, AK Parti iktidarı döneminde büyük tehlike altında olduğunu öne sürerek, 4 yıl önce ulusal birlikle ilgili kimsenin kaygı duymazken, bugün kaygı duymayan bir vatandaşın bile bulunmadığını savundu.

AK Parti iktidarının, "Türkiye'yi AB üyesi yapmak kandırmacasıyla" ödün üstüne ödün verdiğini iddia eden Sezer, bu ödünlerin, ulusal bütünlüğün tehdit altına girmesine yol açtığını ileri sürdü.

80'DE SİLİNDİR GİBİ EZDİ
Sezer, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in açıklamaları ile ilgili şu görüşleri kaydetti:

"1980'de yurtseverleri silindir gibi ezen Kenan Evren, PKK'nın onun döneminde başladığı bilinen Kenan Evren, 'Eyalet sistemine geçilsin' diyor. Bölücülük revaçta ya o da bir yerlerden ilham aldı herhalde. Çıkan tartışmalardan sonra 'Ben böyle söylemedim' diye yan çizmeye çalışıyor. Ne söylediğini bilmiyorsan susacaksın, oturacaksın oturacağın yerde sayın Evren. Bu arada bu Armutalan sakinine, İmralı sakininden 'Askeri deha' diye övgü geliyor. Kimin emellerine hizmet ettiği, bu övgüden de ortaya çıkmıyor mu? En iyimser bakışla Kenan Evren'in kafası karışık, madem devrin geçmiş sus be adam, otur oturduğun yerde."Kategori : POLİTİKA