Yağ aldırmak kişiliği bozuyor

  • Ana Sayfa
  • Yağ aldırmak kişiliği bozuyor
Yağ aldırmak kişiliği bozuyor
Vücutlarından yağ aldıranların başka sorunları olduğu ortaya çıktı. Bunlar biri de kişilik bozukluğu..Abone ol

Vücutlarından yağ aldırmak isteyen kişilerin yaklaşık üçte ikisinin, hayatlarının bir döneminde akıl sağlıklarının bozulduğu ve bu grupta kişilik bozukluklarının yaygın bir biçimde görüldüğü öne sürüldü.
gastriki bypass ameliyatı r>Amerikalı bilim adamı Doktor Melissa A. Kalarchian ve ekibinin Pittsburgh Tıp Merkezinde, vücutlarından yağ aldırmak için bekleyen hastalara uyguladığı anket, bu kişilerin neredeyse üçte ikisinin daha önce akıl sağlıklarının bozulduğunu gösterdi.

American Journal of Psychiatry dergisinde yayımlanan araştırma çerçevesinde, ankete katılan 288 hastanın yüzde 83'ünün kadın, yüzde 88'inin beyaz ırktan ve yaş ortalamasının 46 olduğu belirtildi.

Hastaların vücut kütle endeksi ortalamasının obez gruba giren 52 olduğu ve yüzde 66'sının hayatlarında en az bir kez akıl sağlıklarıyla ilgili sorun yaşadıkları, bu sorununda da çoğunlukla depresyon olduğu görüldü.

Anket, hastaların yüzde 38'inde hala bu tür bir sorunun teşhis edildiğini, en sıklıkla görülen biçiminin de aşırı derecede yemek yeme şeklinde ortaya çıktığını ortaya koydu.

Hastaların yüzde 28'inin de hayatlarının bir döneminde kişilik bozuklukları yaşadığı belirlendi.Kategori : SAĞLIK