Del Bosque davası başlıyor

Del Bosque davası başlıyor
Beşiktaş Hukuk Kurulu, bugün sabah erken saatlerde İsviçre'ye gidiyor.Abone ol

Beşiktaş Hukuk Kurulu, bugün sabah erken saatlerde İsviçre'ye gidiyor. İki avukat ve bir akademisyenden oluşan heyet, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS)'ın Vincente Del Bosque ve yardımcıları için siyah beyazlı ekibe verdiği 6.7 Milyon Euroluk tazminat ödeme cezasına itiraz etmek için İsviçre Federal mahkemesine başvuracak. Hukuk kurulu yaklaşık bir hafta bu ülkede karin estetigi fiyatlari temaslarını sürdürecek. Federal mahkemeye resmi başvuru ise 8 Mart Perşembe günü yapılacak.

Beşiktaş kulübü cezanın kendilerine ulaştığı günden bu yana yaptıkları detaylı çalışma sonrası, İspanyol teknik adam ve yardımcılarına sadece 1. 5 milyon Euro tazminat ödeyemeye yükümlü olduklarını, bunun dışında bir rakamın ödenmesinin ise tamamen hukuk dışı olduğunu savunuyor.

Del Bosque ile yapılan anlaşma da ilk yıl 1. 750 milyon Euro, ikinci yıl ise 2.250 milyon Euro ödemeye yükümlü olan siyah beyazlılar, ilk yıla ait tüm alacaklarının Del Bosque ve yardımcılarına ödendiğini, ikinci yıl opsiyonlu olduğu için her hangi bir ödeme yapmanın söz konusu olmayacağını dikkat çekiyor.

İsviçre Federal mahkemesinde de yapılacak olan başvurunun bu konu üzerine olacağını dikkat çeken Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan, CAS'ın 6.7 milyon Euroluk cezasının ödemelerinin mantık dışı olduğunu vurgulayarak, "Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) bir iki yıllık bir kurum. Zaten bu kurumu oluşturan insanlarda hukukçu değil. Farklı mesleklerden gelen insanlar.

Bunların verdiği bir kararı uygulamamız mümkün değil. Biz hukuki mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu süre zarfı içinde Vincente Del Bosque ile de görüşebiliriz. Kendisine sadece 1.5 milyon Euro tazminat ödememiz olabilir. Ama şuana kadar bir görüşmemiz söz konusu olmadı" dedi.Kategori : SPOR