Cimbomda kelle koltukta gezenler

Cimbomda kelle koltukta gezenler
Galatasaray'da yaprak dökümü başlıyor. Sarı-kırmızılı ekipte gidecekler yavaş yavaş netleşiyor. İşte o isimler.Abone ol

Galatasaray’da sezon sonunda sözleşmesi bitecek futbolculardan Song, İliç ve İnamoto ile yollar ayrılacak. Tomas ve Carrusca kalacak. Mondragon’un dikkati çekilecek. Alt yapıdaki gençlerin takıma kazandırılmasına öncelik tanınacak.

Turkcell Süper Ligi’nde sezon başladığından bu yana as futbolcu organik seo larla yarışlara çıkarak bir türlü başarı sağlayamayan sarı kırmızılılar, önce yabancı futbolcularıyla işe başlayıp kadrosunu yenileme konusunda aldığı radikal kararları uygulamaya koyacak. Cimbom’da sözleşmesi biten 3 yabancı ile yollar sezon sonunda ayrılacak.

Yol ayrımındalar...
Takımın durumunu masaya yatıran kurmaylar, kaprislerin, istenmedik davranışların öne çıkması nedeniyle öncelikle yabancı futbolcularının durumunu değerlendirdi. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek yabancı futbolcularının birçoğuyla ilişkisini kesecek olan Galatasaray’da şu görüşler ağırlık kazandı:

Song, İliç, İnamoto ile yollar kesin olarak ayrılacak.

Mondragon takımda kalacak, ancak onun da dikkati çekilecek.

Sözleşmesi devam eden Tomas, davranış biçimi ve çalışkanlığı nedeniyle kalacak.

Genç ve geleceğe yönelik planlar yapıldığı için Carrusca da yerini koruyacak.

Teknik direktör Erik Gerets’in elinde bulunan ancak oynama şansı yakalayamayan gençlerin takıma kazandırılmasına özellikle öncelik tanınacak.
Kiraya verilen Uğur Uçar, Özgürcan, Oğuz dışında, alt yapıda oynayan Semih Kaya, Anıl, Emre Çolak ile diğer yetenekleri ortaya çıkarmak için tüm teknik heyet ve alt yapı sorumluları seferber edilecek.

İlhan Söyler/HürriyetKategori : SPOR