Gülün ziyareti tarihi olay

Gülün ziyareti tarihi olay
Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Meymarakis, Abdullah Gül'ün Yunanistan ziyaretini değerlendirdiAbone ol

Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Meymarakis, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün 28-29 Mart tarihlerinde Yunanistan'a yapması planlanan ziyaretin "tarihi bir o gastrik bypass lay olduğunu" söyledi.

Meymarakis, Yunan Devlet Televizyonu NET'te yayımlanan bir programda yaptığı konuşmada, Gül'ün Yunanistan ziyaretine değinerek, "Gül'ün ziyaretinin Yunanistan için tarihi bir olay olduğu kanısındayım. Ziyaret basit bir mesele değil" dedi.

Gül'ün ziyareti öncesinde Yunan basınında yer alan, Yunanistan ile Kıbrıs Rum kesiminin ortak tatbikat haberleriyle Atina'nın bu konudaki tavrına yönelik yorumlara da değinen Meymarakis, şunları söyledi:

"Gül'ün gelmesi beklenen dönemde söylediklerimizde elimizden geldiğince ölçülü ve dikkatli olmalıyız. Çünkü eğer Gül'ün bu ay ziyareti olacaksa gelecek 20-25 günlük süre içinde gerçekten, geri adım atmaksızın, dikkatli olmalıyız. Bu, görüşlerimizi dile getirmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Hükümet de zaten Gül'ün ziyaretinde Türkiye ile ilgili tüm konuların çözümlenmesini beklemiyor."Kategori : DÜNYA