İngiltere bombacıyı teslim etti

  • Ana Sayfa
  • İngiltere bombacıyı teslim etti
İngiltere bombacıyı teslim etti
İngiltere, Mart 2004'te Madrid'de düzenlenen bombalı saldırılara yardımcı olduğu iddia edilen bir kişiyi teslim ettiAbone ol

İngiltere, Mart 2004'te Madrid'de düzenlenen bombalı saldırılara yardımcı olduğu gerekçesiyle aranan Suriye asıllı bir İspanyol'u İspanya'ya iade etti.

İ istanbul seo uzmanı ngiliz polisi, Mutaz Almallah Dabas'ın, hakkındaki arama emri nedeniyle 2005 yılında İngiltere'de tutuklandığını ve iade talebi üzerine İspanyol polisine teslim edilerek, özel bir uçakla Madrid'e gönderildiğini açıkladı.

İspanya, Dabas'ın, 191 kişinin öldüğü, 1800 kişinin yaralandığı Madrid'deki bombalı saldırılara karıştığını, militanlara yardım ettiğini öne sürüyor.

Dabas'ın İngiltere'deki yargılanmasında yargıç, Madrid'deki saldırılarda intihar eylemi düzenleyen militanlardan Sarhin bin Abdülmecid Fehit'le yakın bir ilişkisi olduğunu gündeme getirmişti.

El Pais gazetesi de, geçen yıl, Dabas ve kardeşi Muhannad'ın saldırılarda büyük rolleri olduğunu ve planlayıcılardan olabileceklerine dair polis raporlarını aktarmıştı. Haberde, bu kişiler olmadan 11 Mart'taki saldırıların da muhtemelen olamayacağı iddiasına yer verilmişti.Kategori : DÜNYA