Bakandan fıkra düzeltmesi

Bakandan fıkra düzeltmesi
''Son günlerde Erzurum'a atfedilen fıkra ile kadınlara gerekli önemin verilmediğini örnek gösterdiği'' bildirildi.Abone ol

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun'un, İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliğince düzenlenen 2. Basın Yarışması ödül töreninde yaptığı konuşmada, ''son günlerde Erzurum'a atfedilen fıkra ile kadınlara gerekli önemin verilmediğini örnek gösterdiği'' bildirildi.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bakan Coşkun'un, İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği'n Su Ayak İzi Hesaplama ce düzenlenen 2. Basın Yarışması ödül töreninde yaptığı konuşmada, önce salondaki kadınların ''Dünya Kadınlar Günü''nü kutladığı, sonrasında da Türk insanının kadına verdiği değeri ifade ettiği kaydedildi.

Coşkun'un, Avrupa Birliği'ne atfedilen bazı raporlarda ''Türkiye'de kadın haklarına uyulmadığının öne sürüldüğünü'' anımsatarak, AB raporlarının bu yaklaşımına tepki olarak konuyu gündeme getirdiği belirtildi.

Açıklamada, Coşkun'un, ''son günlerde Erzurum'a atfedilen fıkra ile kadınlara gerekli önemin verilmediğini örnek gösterdiği'' ifade edilerek, ''Sayın Bakan, törelerimizde, inançlarımızda kadına her zaman değer verildiğine dikkat çekerek milletimizce; ana vatan, anayasa ve ana dil gibi temel kavramlarda 'ana' vurgusunu yaparak Türk kadınını yüceltmiştir'' denildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Esasen sayın bakanımızın konuşmalarındaki ana tema, ülkemizde kadın haklarının ihlal edildiği iddialarının yersiz ve haksız olduğunun vurgulanmasına yöneliktir.

Sayın Coşkun, 'Kim ne derse desin, Türkiye'de kadına yılda bir gün değil 365 gün değer verilip, sevilip sayıldığını ifade ederek, aksine söylenenlerin söyleyenlere ait olduğunu belirtmiş, milletimizi rencide eden bu tip yaklaşımların kınanması gerektiğini' dile getirmiştir.

Maksadı tamamen yukarıda belirtilen söz konusu ifade, maalesef bazı basın organlarınca çarpıtılarak sanki Erzurum halkının kadınına karşı tutumunu eleştiren bir fıkra gibi gösterilerek kamuoyu ve Erzurumlu vatandaşlarımız yanıltılmıştır.''Kategori : POLİTİKA